Маълум қилганимиздек, бугун “Олимпик” Coca Cola Суперлигасининг 10-тур қолдирилган учрашуви доирасида “Навбаҳор”ни қабул қилди. Муросасиз кечган беллашувда жамоамиз пешқадам билан муроса кўчасини танлади.
Учрашувнинг иккинчи дақиқасидаёқ Жамшид Искандеров меҳмонларни ҳисобда олдинга олиб чиқди. Биринчи бўлим якунланаётган паллада Пўлатхўжа Холдорхонов орадаги мувозанатни тиклади. Иккинчи таймда жамоалар ҳар қанча ҳаракат қилишмасин, дарвозаларга бошқа тўп киритилмади ва клублар ўз ҳисобларига биттадан очко қўшиб қўйишди.
Coca Cola Суперлигаси, 10-тур
“Олимпик” – “Навбаҳор” 1:1
Голлар: Пўлатхўжа Холдорхонов 39' – Жамшид Искандеров 2'.
Шу тариқа, Темур Кападзе шогирдлари очколарини 14 тага етказиб олишмоқда. Бугунги натижа билан “Олимпик” биринчи даврани саккизинчи поғонада якунлайдиган бўлди. Қисқа танаффусдан сўнг, аниқроғи 1 августдан бошлаб 14-тур ўйинларига старт берилади.

"Олимпик" сыграл вничью с "Навбахором"
Как мы сообщали ранее, сегодня "Олимпик" принимал "Навбахор" в рамках перенесённого 10-го тура Суперлиги Coca Cola Узбекистана по футболу. В бескомпромиссном матче подопечные Тимура Кападзе сыграли вничью с наманганской дружиной.
Уже на второй минуте встречи Джамшид Искандеров вывел гостей вперёд. В первом тайме Пулатходжа Холдорхонов восстановил равновесие. Во втором тайме ни одной дружине не удалось изменить счёт на табло. Ну а клубы добавили в свой актив по одному очку.
Суперлига Coca Cola, 10-й тур
"Олимпик" – "Навбахор" 1:1
Голы: Пулатходжа Холдорхонов 39' – Джамшид Искандеров 2'.
Таким образом, Олимпийцы по окончании данного матча набрали к этому моменту 14 очков. "Олимпик" завершил первый круг на восьмой позиции. После небольшого перерыва, а именно с 1 августа, стартуют следующего тура.