Таэквондо бўйича ўтказилаётган Осиё чемпионатида терма жамоамиз иккинчи олтин медалини қўлга киритди. Бу гал -74 кг вазн тоифасида юртимиз шарафини ҳимоя қилган Жасур Жайсунов қитъа чемпионлигига сазовор бўлди.
Ҳамюртимиз финалда жаҳон чемпионатининг кумуш медаль соҳиби, 2018 йил Индонезияда ўтган Осиё ўйинлари ғолиби эронлик Мирҳошим Ҳоссайнига қарши баҳс олиб борди. Шиддатли зарбалар ва кескин рақобат остида кечган баҳсда Жайсунов тажрибали рақибини мағлуб этди.
Шу тариқа, терма жамоамизнинг мусобақада қўлга киритган медаллари 2 та олтин, 1 тадан кумуш ва бронзани ташкил этмоқда. Эртага баҳс олиб борадиган юртдошларимизга ҳам бугунгидек муваффақият тилаб қоламиз.

Джасур Джайсунов-чемпион Азии!
На чемпионате Азии по таэквондо сборная Узбекистана завоевала вторую золотую медаль. На этот раз Джасур Джайсунов, защищавший честь нашей страны в весовой категории до 74 кг, стал победителем континентального первенства.
Наш соотечественник в финале одолел серебряного призёра чемпионата мира, победителя Азиатских игр 2018 года в Индонезии иранца Мирхошима Хоссейни.
Таким образом, медали, завоёванные отечественной сборной на соревнованиях в Республике Корея, составляют 2 золота, по 1 серебру и бронзе. В свою очередь, пожелаем другим представителям сборной Узбекистана , которые завтра выйдут на даян успешного выступления.