Халқаро Олимпия кунига IJFдан ажойиб янгилик: Париж-2024 квалификация цикли бошланмоқда!
Халқаро дзюдо федерацияси (IJF) бугунги Олимпия куни муносабати билан муҳим янгиликни эълон қилди. Унга кўра, эртага старт оладиган Улан-Батор “Катта дубулға” турниридан эътиборан ушбу спорт турида Париж-2024 йўлида рейтинг очколарини жамғариш бошланади.
Халқаро дзюдо федерацияси медиа бўлими вакили Жаҳонгир Тошпўлатовнинг маълум қилишича, бўлажак мусобақада қўлга киритилган очколар 50 фоиз миқдорда янги юритиладиган Олимпия рейтингга киритилади. Яна бир муҳим жиҳати, 6-13 октябрь кунлари Тошкентда ўтказиладиган жаҳон чемпионати ҳам лицензион характерга эга бўлади.
Эслатиб ўтамиз, 24-26 июнь кунлари ўтадиган Улан-Батор “Катта дубулға” турнирида 13 нафар вакилимиз юртимиз шарафини ҳимоя қилишади.

Квалификационный цикл Париж-2024 начинается!
Международная федерация дзюдо (IJF) объявила важную новость по случаю сегодняшней даты - Олимпийского дня. Начиная с турнира “Большого шлема” в Улан-Баторе, который стартует уже завтра, в этом виде спорта стартует накопление рейтинговых очков на пути к Париж-2024.
Представитель отдела медиа Международной федерации дзюдо Джахонгир Ташпулатов сообщил, что 50 процентов из набранных очков на предстоящих соревнованиях, будут включены в новый Олимпийский рейтинг. Ещё одним важным моментом является то, что чемпионат мира, который пройдёт в Ташкенте с 6 по 13 октября текущего года, также будет носить лицензионный статус.
Напомним, что в турнире “Большого шлема”, который состоится с 24 по 26 июня в Улан-Баторе, честь Узбекистана будут защищать 13 единоборцев.