Икки нафар футбол фидоийси расман Ўзбекистон спорт фахрийлари қаторига кирди
Бугун спортимизнинг таниқли фахрийлари бир даврада жам бўлишди. Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитасида ўтган учрашувда мамлакат спорт фахрийлари кенгаши раиси Баҳодир Махситов бошчилигидаги спортимиз дарғалари иштирок этишди.
Фахрийларимиз суҳбат давомида ҳукуматимиз томонидан ушбу соҳани янада ривожлантириш бўйича олиб борилаётган ишлар, ёшлар учун яратилган шароитлар ҳақида суҳбатлашишар экан, атлетларимиз бундан унумли фойдаланган ҳолда халқаро майдонда юрт шаънини муносиб ҳимоя қилишлари зарурлигини таъкидлашди.
Ушбу йиғилиш яна икки нафар спортимиз фидоийсига “Ўзбекистон спорт фахрийси” кўкрак нишонини топшириш тадбирига уланиб кетди. Унда таниқли футбол мутахассислари, узоқ йиллар ўзбек футболига бир қатор истеъдодли ўйинчиларни етиштириб берган Ботирхон ва Юсупжон Ибрагимовлар кўкрак нишонларини қабул қилиб олишди.
Учрашув якунида фахрийларимиз мамлакатимиз спорти учун ҳамиша қўлларидан келган ёрдамни аямасликка тайёр эканини билдиришди.

Два узбекских футбольных специалиста были отмечены со стороны Совета ветеранов Узбекистана
Сегодня известные ветераны узбекского спорта собрались за круглым столом. Во встрече, прошедшей в Национальном Олимпийском комитете, приняли участие представители спорта страны во главе с председателем Совета ветеранов спорта Узбекистана Баходиром Махситовым.
В ходе беседы ветераны рассказали о проводимой Правительством огромной работе по дальнейшему развитию спортивной сферы, о созданных для молодёжи условиях, подчеркнули необходимость эффективного использования атлетами возможности для достойной защиты чести нашей страны на международной арене.
Данное мероприятие было связано с вручением нагрудного знака "Узбекистон спорт фахрийси" ещё двум ветеранам спорта. В нём приняли участие известные футбольные специалисты Ботирхон и Юсупжон Ибрагимовы, которые на протяжении долгих лет воспитывали ряд талантливых игроков в узбекском футболе.
В завершение встречи ветераны выразили готовность всегда оказывать дальнейшую помощь развитию отечественного спорта.