Ўзбекистон поло федерацияси раҳбариятининг таркиби қайта шакллантирилди
Ўзбекистон поло федерациясининг йиллик ҳисобот-сайлов конференцияси бўлиб ўтди. Йиғилиш кун тартибидан федерацияга янги раис ўринбосарлари ва Бош котиб сайлаш масалалари ўрин олди. Унда Спортни ривожлантириш вазири ўринбосари Шаҳрулло Маҳмудов, Миллий Олимпия қўмитаси Бош котиби Ойбек Касимов, Баҳромжон Газиев бошчилигидаги Ўзбекистон поло федерацияси мутасаддилари, фахрий меҳмонлар ва ОАВ вакиллари иштирок этишди. Конференцияни Ойбек Касимов ҳамда Ўзбекистон поло федерацияси раиси ўринбосари Ксения Гулямова олиб борди.
Дастлаб Ўзбекистон поло федерацияси раиси Баҳромжон Газиев кириш сўзи ва 2021-2022 йилги мавсумда амалга оширилган ишлар ҳақида ҳисобот берди. Шунингдек, давлатимиз томонидан спорт билан шуғулланиш учун яратилган қулай шароитлар алоҳида таъкидланди.
Федерация раиси ўринбосари ва Бош котиб лавозимларига номзодларни Баҳромжон Газиев тақдим этди. Бу борада йирик қурилиш ташкилотларини бошқаришда бой тажрибага эга Мурод Назаров ҳамда Тошкентдаги Халқаро Вестминстер университети кафедра мудири Мирзиёд Мажидий раис ўринбосари, Акбар Асқаров номзоди эса федерация Бош котиблиги учун илгари сурилди. Шундан сўнг тадбир қатнашчилари, жумладан, Ўзбекистон Миллий медия ассоциацияси бошқаруви раиси Шерзодхон Қудратхўжа, таниқли тадбиркор Зафар Ҳошимов, Ўзбекистон поло федерацияси раиси маслаҳатчиси Яков Рибальский таклиф этилган номзодлар ҳақида илиқ фикрларини билдирдилар.
Шу тариқа, конференция иштирокчилари таклиф этилган номзодларни бир овоздан қўллаб-қувватладилар ва федерация раҳбарияти қуйидаги таркибда қайта шакллантирилди:

Избран новый руководящий состав Федерации поло Узбекистана
В столице состоялась ежегодная отчётно-выборная конференция Федерации поло Узбекистана. Основным вопросом повестки дня стало избрание нового состава заместителей председателя и Генерального секретаря Федерации поло Узбекистана. Конференцию проводили Генеральный секретарь НОК Узбекистана Ойбек Кaсимов и заместитель председателя Федерации поло Узбекистана Ксения Гулямова.
Сначала с приветственным словом и отчётом о проделанной работе за спортивный сезон 2021-2022 выступил председатель Федерации поло
Узбекистана Бахромжон Газиев. В ходе выступления были особо отмечены те благоприятные условия для занятий спортом, которые создаются со стороны государства и Правительства.
Затем прошла основная часть мероприятия. Итак, на пост заместителей председателя Федерации были избраны Мурад Назаров и Мирзиёд Мажидий, как личности, имеющие богатый и плодотворный опыт работы в сфере управления значимыми Организациями. Кроме того, был избран Генеральный секретарь Федерации. На этот ответственный пост была выдвинута кандидатура Акбара Аскарова, которая была одобрена единогласным решением собравшихся.
Таким образом, участники конференции единогласно поддержали предложенные кандидатуры, и руководство Федерации было переформировано следующим составом: