МОҚнинг узоқ йиллик ҳамкори Анвар Авазхўжаев 76 ёшда!
Бугун профессионал фотограф ва оператор, ўз ишининг фидойи инсонларидан бири Анвар Авазхўжаев 76 ёшни қарши олди.
Анвар Авазхўжаев 1946 йил Тошкентда туғилган. Бу инсон Ўзбекистон МОҚ ташкил топгандан бери Қўмита билан яқин ҳамкорлик қилиб келади. Шу пайтгача Ўзбекистон делегацияси билан 7 та ёзги ва 1 та қишки Олимпия ўйинларида, шунингдек, Осиё ўйинлари ва бошқа бир қатор йирик мусобақаларда делегациямиз билан иштирок этган. МОҚ медиасининг архивидан жой олган аксарият қимматбаҳо материалларнинг ижодкори ҳисобланади. Фаолияти давомида “Ўзбектелефильм” студиясида операторлик қилиб, 400 дан ортиқ ҳужжатли фильмларни ишлаган ва уларнинг 50 дан ортиғи ўзбек спортига оиддир. Унинг узоқ йиллик меҳнатлари давлатимиз томонидан “Дўстлик" ордени ва “Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган маданият ходими” фахрий унвонлари билан тақдирланган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Анвар Авазхўжаевни таваллуд айёми билан табриклаб, у кишига узоқ умр, сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Близкому партнёру НОК Анвару Авазхужаеву исполнилось 76 лет!
Сегодня профессиональному фотографу и оператору, любителю и преданному мастеру своего дела Анвару Авазхужаеву исполнилось 76 лет.
Анвар Авазхужаев родился в 1946 году в Ташкенте. Со дня основания НОК является близким партнёром Комитета. До настоящего времени в составе делегации Узбекистана участвовал в 8 Олимпийских играх (7 летних и 1 зимней), а также, на Азиатских играх и многих других крупных соревнованиях. Большая часть архива медиа группы НОК, в котором хранятся ценные материалы, является работой этого талантливого человека. Во время своей деятельности был оператором в "Узбектелефильм", снял более 400 документальных фильмов, около 50 из них посвящены узбекскому спорту. За многолетний труд был награждён со стороны Государства орденом “Дустлик" и почётным званием “Узбекистон Республикасида хизмат курсатган маданият ходими” (Заслуженный работник культуры Республики Узбекистан).
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Анвара Авазхужаева с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья, долгих лет жизни и дальнейших творческих успехов.