Навоий вилояти ҳокими билан Президент топшириқларининг ижроси бўйича режалар муҳокама қилинди
Хабар қилганимиздек, Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси раҳбарияти 23 май куни давлатимиз раҳбари раислигида ўтган видеоселектор йиғилишида берилган топшириқлар ижросини таъминлаш мақсадида вилоятларда бўлиб турибди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Бош котиби Ойбек Касимов ва Қўмита раиси ўринбосари, Ўзбекистон бокс федерацияси раисининг биринчи ўринбосари Сакен Полатов бошчилигидаги ишчи гуруҳ Бухородан сўнг Навоий вилоятига ташриф буюрди.
Сафар Навоий вилояти ҳокими Нормат Турсунов билан учрашувдан бошланди. Учрашувда вилоят спортидаги камчиликлар, муаммолар ҳақида сўз борди. Томонлар Республикамизнинг энг йирик вилоятида спортни ривожлантириш йўлидаги режа ва таклифлар билан ўртоқлашдилар. Шунингдек, Президентимиз томонидан алоҳида таъкидланган селекция ишлари ва спорт таълимини янада кучайтириш учун вилоятда инфратузилма етарли эканлиги қайд этилди.
Ташриф давомида мутасаддилар Навоий вилоятидаги бир қатор спорт объектларида бўлишди. БЎСМ ва ИБЎСМ, Олимпия захиралари спорт коллежига қарашли спорт залларидаги шароитлар билан танишишди, мураббий ва спортчилар билан суҳбатлашишди.
"Маънавият ва маърифат маркази"да ўтказилган учрашувда Навоийдаги илғор спорт муассасалари, шунингдек, вилоятдаги спорт федерациялари масъуллари иштирок этишди. Учрашув давомида иқтидорли атлетларни тайёрлаш бўйича режалаштирилаётган мутлақо янги механизмнинг ишлаш тизими мутасаддилар томонидан тақдимот кўринишида тушунтириб берилди. Очиқ мулоқот тарзида ўтган йиғилишда вилоят спортига бефарқ бўлмаган мураббий ва мутахассислар ўзларини қийнаётган муаммолар, таклифлар билан мурожаат қилиш имкониятига эга бўлишди.

Обсуждены планы выполнения поручений Президента с хокимом Навоийской области
Как мы сообщали ранее, руководство Национального Олимпийского комитета Узбекистана с целью обеспечения исполнения поручений, данных на видеоселекторном совещании, прошедшем 23 мая под председательством главы государства, находится с рабочим визитом в регионах.
Рабочая группа во главе с Генеральным секретарем Национального Олимпийского комитета Узбекистана Ойбеком Касимовым и заместителем председателя Комитета, первым заместителем председателя Федерации бокса Узбекистана Сакеном Полатовым после Бухары посетила Навоийскую область.
Поездка началась со встречи с хокимом данного региона Норматом Турсуновым. На встрече были обсуждены проблемы и недостатки в спортивной сфере области. Стороны поделились планами и предложениями по развитию физической культуры и спорта в крупнейшем регионе Республики. Также было отмечено, что в области достаточно инфраструктуры для дальнейшего усиления селекционной работы и спортивного образования, это было особо подчеркнуто Президентом во время совещания.
В ходе визита официальные лица посетили ряд спортивных объектов Навоийской области. Ознакомились с условиями спортивных залов ДЮСШ и СДЮСШ, КОР, побеседовали с тренерами и спортсменами.
Во встрече, состоявшейся в Центре "Манавият ва марифат", приняли участие ответственные лица передовых спортивных учреждений Навои, а также спортивных Федераций области. В ходе мероприятия ответственными лицами была презентована система работы планируемого совершенно нового механизма по подготовке талантливых атлетов. На совещании, прошедшем в режиме открытого диалога, тренеры и специалисты - сторонники здорового образа жизни, получили возможность обратиться с предложениями и проблемами, которые их волнуют.