Илҳомжон Турсуналиевни табриклаймиз!
Бугун Жисмоний тарбия ва спорт бўйича мутахассисларни қайта тайёрлаш ва малака ошириш институти раҳбари, профессор Илҳомжон Турсуналиев таваллуд айёмини нишонламоқда.
Илҳомжон Аҳмедович Турсуналиев 1971 йил Фарғона вилоятида дунёга келган. 1996 йил Фарғона Давлат университетининг Жисмоний тарбия йўналишини тамомлади. Шундан сўнг вилоят БЎСМда турли лавозимларда, 2006-2015 йиллар Фарғона ОЗКда директор сифатида самарали фаолият кўрсатди. 2015 йилдан бери Жисмоний тарбия ва спорт бўйича мутахассисларни қайта тайёрлаш ва малака ошириш институти раҳбари сифатида ишлаб келмоқда. Илҳомжон Аҳмедович 2021 йил Жисмоний тарбия ўқитиш назарияси ва методикаси ихтисослиги бўйича профессор илмий унвонига эга бўлган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Илҳомжон Турсуналиевни таваллуд айёми билан табриклаб, у кишига узоқ умр ва сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Сегодня руководитель Института переподготовки и повышения квалификации специалистов по физической культуре и спорту, профессор Илхомжон Турсуналиев отмечает свой День рождения.
Илхомжон Ахмедович Турсуналиев родился в 1971 году в Ферганской области. В 1996 году окончил факультет физической культуры Ферганского государственного университета. После этого работал на различных должностях в областной ДЮСШ, с 2006 по 2015 годы был директором Ферганского КОР. С 2015 года работает руководителем Института переподготовки и повышения квалификации специалистов по физической культуре и спорту. В 2021 году Илхомжон Ахмедович получил учёное звание профессора в направлении - Теория и методика преподавания физической культуры.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Илхомжона Турсуналиева с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья и долгих лет жизни.