Бугун юртимиз Олимпия ҳаракатининг фаол иштирокчиларидан бири, Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитасининг яқин ҳамкори, профессионал фотограф Анвар Ильясов таваллуд айёмини нишонламоқда.
Анвар Ильясов 1964 йил 26 май куни дунёга келган. Профессионал фотограф сифатида делегациямиз билан 6 та ёзги Олимпия ўйинларида (Сидней-2000, Афина-2004, Пекин-2008, Лондон-2012, Рио-2016, Токио-2020), шунингдек, 5 та Осиё ўйинлари (Пусан-2002, Доха-2006, Гуанчжоу-2010, Инчеон-2014, Жакарта-2018), Буэнос-Айрес-2018 ўсмирлар Олимпиадаси, спорт курашлари, (Тошкент-2014, Нур-Султан-2019), бокс (Олма-ота-2013), дзюдо (Париж-2011) бўйича жаҳон чемпионатларида, 2018 йил Россия яшил майдонларида ўтган футбол мундиалида ҳам ишлаган.
Атлетларимизнинг ана шундай йирик мусобақалардаги энг ёрқин лаҳзалари муҳрланган суратларнинг аксарияти ушбу фотограф ижодига мансуб. Анвар Ильясов 2015 йил "Олтин қалам" Миллий мукофотида “Энг яхши фотограф” номинацияда ғолиб бўлган. Шунингдек, ўша йили Россияда ўтган “Энергия Побед-2015” халқаро танловида олтин медални қўлга киритган. 2016 йил FILA (ҳозирги UWW) ташкилотининг махсус совринига лойиқ кўрилган. Соҳада эришган муваффақиятлари эвазига давлатимиз томонидан "Дўстлик" ордени билан тақдирланган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Анвар Ильясовни таваллуд айёми билан табриклаб, у кишига узоқ умр, сиҳат-саломатлик ва улкан муваффақиятлар тилаб қолади.

Поздравляем Анвара Ильясова!
Сегодня один из активистов Олимпийского движения, близкий партнёр НОК Узбекистана, профессиональный фотограф Анвар Ильясов отмечает свой День рождения.
Анвар Ильясов родился 26 мая 1964 года. В качестве профессионального фотографа, принимал участие в 6 летних Олимпийских играх (Сидней-2000, Афина-2004, Пекин-2008, Лондо-2012, Рио-2016, Токио-2020), а также в 5 Азиатских играх (Пусан-2002, Доха-2006, Гуанчжоу-2010, Инчеон-2014, Джакарта-2018), на юношеской Олимпиаде Буэной Айрес-2018, на чемпионатах мира по спортивной борьбе (Ташкент-2014, Нур-Султан-2019), боксу (Алматы-2013), дзюдо (Париж-2011), а также, в футбольном мундиале 2018 года в России.
Самые лучшие и яркие моменты с выступлений отечественных атлетов на крупных соревнованиях запечатлены этим фотографом. В 2015 году Анвар Ильясов получил Национальную премию "Олтин калам", победив в номинации лучший фотограф. В том же году он выиграл золотую медаль на международном конкурсе "Энергия Побед-2015" в России. В 2016 году он был удостоен специальной премии FILA (ныне UWW). За достигнутые успехи в профессиональной сфере награждён со стороны Государства орденом "Дустлик".
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет именинника с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья, благополучия и успехов во всём.