Ўзбекистон қиличбозлик федерацияси раиси Рустам Шоабдураҳмоновни табриклаймиз!
Рустам Мавзурович Шоабдураҳмонов 1962 йил, 24 май куни Тошкент шаҳрида дунёга келган. Узоқ йиллик фаолияти давомида Тошкент шаҳар ҳокими, Ўзбекистон теннис федерацияси вице-президенти, Миллий Олимпия қўмитаси раиси сифатида мамлакатимизда жисмоний тарбия ва спорт соҳасини ривожлантириш, ёшлар орасида соғлом турмуш тарзини тарғиб қилишга улкан ҳисса қўшган.
Ҳозирда Осиё қиличбозлик конфедерацияси вице-президенти, Марказий Осиё қиличбозлик конфедерацияси ва Ўзбекистон қиличбозлик федерацияси раиси сифатида фаолият олиб бормоқда. Мамлакатимизни ижтимоий-иқтисодий ривожлантириш йўлидаги хизматлари учун давлатимиз томонидан “Меҳнат шуҳрати” ордени билан тақдирланган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Рустам Шоабдураҳмоновни таваллуд айёми билан табриклаб, у кишига узоқ умр, сиҳат-саломатлик ва улкан муваффақиятлар тилаб қолади.

С юбилеем, Рустам Мавзурович!
Рустам Мавзурович Шаабдурахманов родился 24 мая 1962 года в Ташкенте. За свою многолетнюю трудовую деятельность в качестве хокима города Ташкента, вице-президента Федерации тенниса Узбекистана, председателя Национального Олимпийского комитета внёс свой вклад в развитие физической культуры и спорта, пропаганду здорового образа жизни среди населения.
В настоящее время является вице-президентом Азиатской конфедерации фехтования, председателем Центральноазиатской конфедерации фехтования и Федерации фехтования Узбекистана. За заслуги на пути развития Узбекистана награждён орденом “Мехнат шухрати”.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Рустама Шаабдурахманова с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья, долгих лет жизни, больших успехов и самых искренних, тёплых пожеланий.