Тошкент ШҲТга аъзо мамлакатларнинг спорт соҳасидаги мутасаддиларини қарши олмоқда
Маълум қилганимиздек, эртага пойтахтимизда ШҲТга аъзо давлатларнинг жисмоний тарбия ва спорт бўйича вазирлик ва идоралари раҳбарларининг йиғилиши ўз ишини бошлайди. Айни пайтда ушбу тадбирда иштирок этувчи меҳмонларнинг Тошкентга ташрифи давом этмоқда.
Бугун Қирғизистон Республикаси Маданият, ахборот, спорт ва ёшлар сиёсати вазири Азамат Жаманкулов бошчилигидаги делегация кутиб олинди. Меҳмонларни Ислом Каримов номидаги Тошкент халқаро аэропортида ўтган тадбирда Спортни ривожлантириш вазирининг маслаҳатчиси Аваз Каримов, Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси мутасаддилари қарши олишди.
Кеча тунда Покистон вилоятлараро мувофиқлаштириш федерал вазири, мамлакат спорт кенгаши раҳбари Эҳсон ур Раҳмон Мазари бошчилигидаги делегация кутиб олинди. Кун давомида яна бир қанча мамлакатлардан йиғилиш иштирокчилари етиб келишади. Эслатиб ўтамиз, дастур доирасидаги асосий тадбир 20 май куни бўлиб ўтади.

В столицу прибывают представители спортивной сферы стран-участниц ШОС
Как мы сообщали ранее, завтра в Ташкенте начнёт свою работу совещание руководителей министерств и ведомств по физической культуре и спорту государств-членов ШОС. В настоящее время продолжается визит гостей в нашу столицу.
Некоторое время назад в Ташкент прибыла делегация во главе с министром культуры, информации, спорта и молодёжной политики Кыргызстана Азаматом Жаманкуловым. Во встрече, прошедшей в Ташкентском международном аэропорту имени Ислама Каримова, приняли участие советник Министера Развития спорта Аваз Каримов, представители Национального Олимпийского комитета Узбекистана.
Накануне в нашу страну прибыла делегация во главе с президентом спортивного совета Пакистана Эхсоном ур Рахманом Мазари. На протяжении дня запланирован приезд ещё ряда представителей спортивной сферы стран-участниц ШОС. Напомним, что основное заседание в рамках программы состоится 20 мая.