Равшан Рўзиқуловни табриклаймиз!
Бугун юнон-рум кураши бўйича Ўзбекистон терма жамоаси бош мураббийи Равшан Рўзиқулов ўз таваллуд айёмини нишонламоқда.
Равшан Рўзиқулов 1985 йил 18 май куни Тошкентда туғилган. Спортчилик фаолиятида Доха-2006 Осиё ўйинлари, Осиё чемпионатлари совриндори бўлган ва жаҳон чемпионатларида ҳам бир неча бор юртимиз шарафини муносиб ҳимоя қилган. У кишининг мураббийлик фаолияти терма жамоамиз тарихида кескин бурилиш ясади деб бемалол айта оламиз. 2019 йилги жаҳон чемпионатида “классик” курашчиларимиз умумжамоа ҳисобида иккинчи ўринни банд этишди. Мана шундай юқори натижалар самараси ўлароқ Равшан Рўзиқулов 2019 йил “Миллий спoрт мукофоти” танловида “Йилнинг энг яхши мураббийи” номинациясида ғолиб бўлди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Равшан Рўзиқуловни бугунги таваллуд айёми билан табриклаб, унга узоқ умр, сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Поздравляем Равшана Рузикулова!
Сегодня главный тренер сборной Узбекистана по греко-римской борьбе Равшан Рузикулов празднует свой День рождения.
Равшан Рузикулов родился 18 мая 1985 года в Ташкенте. Серебряный призёр Азиатских игр 2006 года. Бронзовый призёр чемпионата Азии. Равшан Рузикулов неоднократно защищал честь Узбекистана на чемпионатах мира. Тренерская деятельность Равшана Рузикулова открыла новую ветвь в истории узбекской школы греко-римской борьбы. На лицензионном чемпионате мира 2019 года наша делегация стала второй в общекомандном зачёте. За эти выдающиеся заслуги в конце 2019 года, на церемонии вручения наград «Национальной спортивной премии» Равшан Рузикулов стал победителем в номинации «Лучший тренер года».
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Равшана Рузикулова с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья, успехов и благополучия.