Ўқ отиш спорти бўйича терма жамоамиз мавсумни кўтаринки руҳда бошлади
Қозоғистоннинг Чимкент шаҳрида ўқ отиш спорти бўйича “Олтин мерган” Гран-при мусобақаси якунига етди. Унда иштирок этган терма жамоамиз 3 та медалга сазовор бўлди.
Мусобақада ҳамюртларимиз пневматиқ милтиқ бўйича ўтказилган баҳсларда шоҳсупага кўтарилишди. Олимпия ўйинларидаги иштироки орқали катта тажриба тўплаган Вадим Скороваров ҳамда Мухтасар Тоҳирова жуфтлиги микст дастурида энг яхши натижа билан олтин медални қўлга киритди. Шунингдек, Скороваровнинг ўзи яккалик дастурида кучли учликдан жой олган бўлса, ёшлар ўртасидаги баҳсларда Никита Сoколов кумуш медаль билан тақдирланди.
Қайд этиш жоиз, бу мерганларимиз учун мавсумдаги илк халқаро мусобақа бўлди. Ушбу турнир жорий йил 12-25 октябрь кунлари Мисрда ўтадиган лицензион жаҳон чемпионатига тайёргарлик йўлида муҳим аҳамият касб этди.

Сборная Узбекистана по стрельбе начала сезон довольно успешно
В Казахстане завершился традиционный международный турнир “Алтын мерген ” (Золотой снайпер) по пулевой стрельбе. Наряду с довольно опытными и сильными спортсменами свои возможности на данных важных соревнованиях испытали и отечественная сборная. Делегация Узбекистана удостоилась 3 медалей.
Представители Национальной команды Узбекистана поднялись на пьедестал почёта в соревнованиях по пневматической винтовке. Пара Вадима Скороварова и Мухтасар Тохировой, получившая большой опыт в Олимпийских играх, завоевала золотую награду в миксте. Кроме того, Скороваров вошёл в тройку призёров в одиночной программе, а в состязаниях среди юниоров Никита Соколов удостоился серебра.
Эти соревнования играют важную роль в подготовке к чемпионату мира, который пройдет в Египте с 12 по 25 октября текущего года.