Шпагачи қизларимизни ЖЧ медали сари яқинлашишмоқда
БААда қиличбозлик бўйича ўтказилаётган ўсмирлар ва ёшлар ўртасидаги жаҳон чемпионати бугун якунига етади. Биз учун тарихий мусобақага айланиб улгурган чемпионатда терма жамоамиз вакиллари яна бир медаль қўлга киритишга яқин.
Регламентга кўра, бугун жамоавий дастурдаги баҳслар билан турнир якунланади. Унда қизларимиз чорак финал йўлланмасини қўлга киритишди. Иккинчи сараланган жамоа сифатида иштирок этаётган спортчиларимиз дастлаб Австралияни 45:34, сўнг Жанубий Кореяни 45:39 ҳисобида мағлубиятга учратишди. Энди улар чорак финалда швециялик рақибаларига қарши майдонга чиқишади.
Афсуски, йигитларимиз иккинчи босқичда Болгарияга 40:45 ҳисобида мағлубиятга учраб, медаллар учун курашни эрта тарк этишди.

Наши шпажистки приближаются к медали чемпионата мира
Сегодня завершится чемпионат мира по фехтованию среди юниоров и молодёжи, участников которого принимает у себя ОАЭ. Первенство планеты стало историческим событием для представителей сборной Узбекистана, которая близка к завоеванию ещё одной медали.
Согласно регламенту, турнир завершится сегодня выступлениями в командной программе. В ней отечественные фехтовальщицы завоевали путёвку в четвертьфинал. Наши спортсменки сначала обыграли дружину Австралии со счётом 45:34, а затем представительниц Южной Кореи, 45:39. Теперь им предстоит встретиться в четвертьфинале с соперницами из Швеции.