Бектемир Мелиқўзиевни табриклаймиз!
Бугун бокс бўйича XXXI ёзги Олимпия ўйинлари кумуш медали совриндори Бектемир Мелиқўзиев ўз таваллуд айёмини нишонламоқда.
Бектемир Мелиқўзиев 1996 йил 8 апрель куни Қўқон шаҳрида туғилган. Бокс бўйича ўсмирлар ўртасида жаҳон чемпиони, “Нанкин-2014” ўсмирлар Олимпиадаси ғолиблигини қўлга киритган Бектемир катталар тоифасида ҳам ўзининг муваффақиятли юришини давом эттирди.
“Рио-2016” Олимпия ўйинлари кумуш медали совриндори, икки карра жаҳон чемпионати совриндори (2015, 2017) ва икки карра Осиё чемпиони (2015, 2017). Профессионал боксда WВО Inter-Continental (2020) ва WВA Continental Americas (2019-2021) версияларининг амалдаги чемпиони. Спорт соҳасидаги юксак ютуқлари учун "Ўзбекистон ифтихори" фахрий унвони билан тақдирланган.
Ўзбекистон Миллий Oлимпия қўмитаси Бектемир Мелиқўзиевни бугунги таваллуд айёми билан табриклаб, боксчимизга узоқ умр ва мустаҳкам соғлиқ тилаб қолади.

Сегодня серебряный призёр Олимпийских игр Бектемир Меликузиев празднует свой День рождения.
Бектемир Меликузиев родился 8 апреля 1996 года в Коканде. Чемпион мира по боксу среди юниоров, победитель юношеской Олимпиады Нанкин-2014. Серебряный призёр Олимпийских игр (2016), двукратный призёр чемпионата мира (2015, 2017) и двукратный чемпион Азии (2015, 2017). Среди профессионалов действующий чемпион по версиям WBO Inter-Continental (2020) и WBA Continental Americas (2019—2021) во 2-м среднем весе. За высокие достижения в спортивной карьере удостоен почётного звания "Узбекистон ифтихори".
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет Бектемира Меликузиева с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья и долгих лет жизни.