Муҳаммадкарим Хуррамов ва Нигора Турсунқуловани табриклаймиз!
Бугун Олимпия ўйинларида юртимиз шарафини ҳимоя қилган 2 нафар спортчимиз Муҳаммадкарим Хуррамов ҳамда Нигора Турсунқулова таваллуд айёмини нишонлашмоқда.
Дзюдочимиз Муҳаммадкарим Хуррамов 1997 йил 4 апрель куни Сурхондарё вилоятида таваллуд топган. Ёшлар ўртасида Осиё чемпионати ғолиб ва совриндори, Дюссельдорф “Катта дубулға” турнирининг олтин медаль соҳиби. Полвонимиз -100 кг вазн тоифасида Токио-2020 Олимпия ўйинларида иштирок этган.
Нигора Турсунқулова 1999 йил 4 апрель куни Жиззах вилоятида туғилган. Таэквондочимиз 2018 йил Индонезияда ўтган Осиё ўйинларида бронза ва Вьетнамдаги Осиё чемпионатининг олтин медаль соҳиби ҳисобланади. Шунингдек, 2019 йил Чиба (Япония) Гран-приси ҳамда Уси (Хитой) шаҳарида ўтган “Катта дубулға” (саралаш) мусобақасида бронза медалини қўлга киритган. Рио-2016 ва Токио-2020 Олимпия ўйинлари иштирокчиси, “Зулфия” номидаги давлат мукофоти соҳиби.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси спортчиларимизни бугунги таваллуд айёмлари билан табриклаб, уларга мустаҳкам соғлик ва улкан ғалабалар тилаб қолади.

Поздравляем Мухаммадкарима Хуррамова и Нигору Турсункулову!
Сегодня именитые спортсмены Узбекистана Мухаммадкарим Хуррамов и Нигора Турсункулова празднуют свой День рождения.
Дзюдоист Мухаммадкарим Хуррамов родился 4 апреля 1997 года в Сурхандарьинской области. Он является победителем и призёром чемпионатов Азии среди молодёжи, триумфатором турнира серии "Большого Шлема" в Дюссельдорфе. Хураммов принимал участие а Токио-2020 в весовой категории до 100 кг.
Нигора Турсункулова родилась 4 апреля 1999 года в Джиззаке. На Азиастких играх 2018 года завоевала бронзовую медаль, а на чемпионате Азии в Вьетнаме - золото. Также, является бронзовым призёром Гран-при 2019 года в Чибе (Япония) и "Большого Шлема" (отбор) в городе Уси (Китай). Выступала на Олимпийских играх Рио-2016 и Токио-2020, лауреат Государственной премии имени Зульфии.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет спортсменов, желает им крепкого здоровья, успехов и дальнейших побед.