Озарбайжонда спорт гимнастикаси бўйича Жаҳон кубогининг сўнгги босқичи старт олмоқда
Бугун Озарбайжон пойтахти Боку шаҳрида спорт гимнастикаси бўйича Жаҳон кубоги бўйича мавсумнинг сўнгги босқичига старт берилади. 3 апрелга қадар давом этадиган мусобақада жамоамиз ҳам асосий таркиб билан иштирок этади.
Ўзбекистон гимнастика федерацияси матбуот хизматининг маълум қилишича, турнирда 35 мамлакатдан 151 нафар гимнастикачи рўйхатдан ўтган. Жамоамиз айни Қоҳира босқичидаги таркиб билан қатнашади: Оксана Чусовитина, Оминахон Ҳалилова, Дилдора Арипова, Расулжон Абдураҳимов, Абдулла Азимов, Ҳабибулло Эргашев, Ўткирбек Жўраев.
Эслатиб ўтамиз, ушбу таркиб билан спортчиларимиз Мисрда 2 та кумуш медалини қўлга киритишган эди. Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси жамоамизга бўлажак баҳсларда омад тилайди.

В Баку стартует заключительный этап Кубка мира по спортивной гимнастике
Сегодня в столице Азербайджана будет дан старт заключительному этапу Кубка мира текущего сезона по спортивной гимнастике. В турнире, который продлится до 3 апреля, примет участие также и сборная Узбекистана.
По информации пресс-службы Федерации гимнастики Узбекистана, на турнире свои возможности испытает 151 атлет из 35 стран. Наша команда примет участие точно таким же составом, как и на этапе Кубка мира в Каире.
Оминахон Халилова
Дилдора Арипова
Уткирбек Джураев.
Напомним, что в Египте Оксана Чусовитина и Дилдора Арипова стали серебряными призёрами. Национальный Олимпийский комитет Узбекистана желает отечественной делегации удачи в предстоящих соревнованиях.