Теҳрон шаҳрида "Осиё таэквондо федерацияси президенти кубоги" мусобақаси якунига етди. Сўнгги кунда 8 нафар таэквондочимиз даянга чиқиб, уларнинг ярми шоҳсупага кўтарилди.
-68 кг вазн тоифасида Токио-2020 Олимпиадаси чемпиони Улуғбек Рашитов финалга бошқа бир ҳамюртимиз Диёр Тухлибоев билан етиб келди. Бироқ бу жанг ўтказилмади ва Рашитов олтин, Тухлибоев кумуш медали соҳибига айланди. Худди шу вазнда ўзбекистонлик Нажмиддин Қосимхожиев бронза медалига эга бўлди.
-80 кг вазн тоифасида Шуҳрат Салаев ярим финалда эронлик таэквондочига ютқазди ва бронза медаль билан чекланди. Бугун шунингдек Отабек Турғанбеков, Дониёр Маҳкамов, Сардор Тоиров ва Шоҳруҳ Ражабов ҳам мусобақада иштирок этишди.
Шу тариқа терма жамоамиз мазкур мусобақада 2 та олтин, 3 та кумуш ва 6 та бронза медалларини қўлга киритди. Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Ўзбекистон таэквондо WT ассоциацияси ва терма жамоамизни мазкур мусобақада қайд этилган натижа билан табриклаб қолади.

"Кубок президента Азиатской федерации таэквондо": в весе до 68 кг весь комплект медалей у сборной Узбекистана!
В Тегеране завершился турнир "Кубок президента Азиатской федерации таэквондо". В последний день на даян вышли 8 наших единоборца.
В весовой категории до 68 кг Олимпийский чемпион Токио-2020 Улугбек Рашитов вышел в финал вместе с другим соотечественником Диёром Тухлибоевым. Однако этот поединок не состоялся, и Рашитов стал обладателем золотой медали, а Тухлибоев стал вице-чемпионом. В этом же весе бронзовую медаль завоевал Наджмиддин Касимходжиев ещё один наш таэквондист.
В весовой категории до 80 кг Шухрат Салаев уступил в полуфинале иранскому таэквондисту и завоевал бронзовую награду. Сегодня также приняли участие Отабек Турганбеков, Дониёр Махкамов, Сардор Тоиров и Шохрух Раджабов.
Таким образом, сборная Узбекистана удостоилась 2 золотых, 3 серебряных и 6 бронзовых медалей. Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Ассоциацию таэквондо WT страны и отечественную команду с достойным выступлением на престижных стартах.