Сув полоси бўйича аёллар жамоамиз Россияда йиғин бошлади
Сув полоси бўйича Ўзбекистон аёллар терма жамоаси навбатдаги ўқув-машғулот йиғинини ўтказади. Таъкидлаш жоиз, ушбу йиғин 9-20 март кунлари Россиянинг Руза шаҳрида ташкил этилади.
Бу галги йиғинга ҳам мамлакатимизнинг бугунги кундаги етакчи сув полочи қизлари жалб этилди. Мазкур ўқув-машғулот йиғини орқали спортчиларни бўлажак нуфузли мусобақаларга муносиб тайёрлаш вазифаси белгиланган. Асосий мақсад эса шу йили Ханчжоу шаҳри (Хитой)да ўтказиладиган XIX Осиё ўйинларига терма жамоани ҳар томонлама пухта тайёрлашдан иборатдир, дея хабар бермоқда Ўзбекистон сузиш федерацияси матбуот хизмати.
«Олдинда бизни кўплаб масъулиятли мусобақалар кутиб турибди. Шу боис тайёргарликка зўр беряпмиз. Ниятимиз ўзимиз иштирок этадиган барча мусобақаларда имкон қадар юқори натижага эришиш. Бу галги йиғинда биз спортчиларнинг жисмоний, руҳий ва функционал ҳолатларини яна бир бор синовдан ўтказамиз. Фурсатдан фойдаланиб бизга зарур барча шароитларни яратиб бераётган Ўзбекистон Республикаси Спортни ривожлантириш вазирлиги, Миллий Олимпия қўмитаси ҳамда мамлакат сузиш федерациясига жамоамиз номидан миннатдорлик билдирмоқчиман», - дейди аёллар терма жамоамиз бош мураббийи Акбар Содиқов.
Руза шаҳридаги сув спорти турлари саройида ташкил этилган ушбу йиғинни ҳамюртларимиз Москва вилоятининг «Штурм-2002» жамоаси билан ҳамкорликда ўтказадилар.
Маълумки, «Штурм-2002» жамоаси Россиянинг номдор клубларидан бири ҳисобланади ва ушбу жамоа билан ўтказиладиган йиғин терма жамоамиз аъзоларининг маҳоратларини янада ошириш йўлида хизмат қилади.

Женская сборная по водному поло начала сборы в России
Женская сборная Узбекистана по водному поло проводит очередные учебно-тренировочные сборы. Этот подготовительный этап будет организован с 9 по 20 марта в России.
На эти УТС привлечены ведущие на сегодняшний день спортсменки нашей страны по водному поло. Одной из основных задач данных учебно-тренировочных сборов является достойная подготовка атлетов к предстоящим престижным соревнованиям. Главная цель-всесторонняя подготовка Национальной команды к XIX Азиатским играм, которые пройдут в этом году в китайском городе Ханчжоу, сообщает пресс-служба Федерации плавания Узбекистана.
"Впереди нас ожидает множество ответственных соревнований. Поэтому мы прилагаем все усилия для плодотворной подготовки представителей сборной Узбекистана. Будем стараться для максимального получения более высоких результатов на всех предстоящих стартах, в которых мы будем участвовать. На этой тренировке мы ещё раз проверим физическое, психологическое и функциональное состояние спортсменов. Пользуясь случаем, от имени нашей команды хочу выразить благодарность Министерству развития спорта, Национальному Олимпийскому комитету и Федерации плавания Республики Узбекистан за создание всех необходимых условий", - сказал главный тренер женской сборной Акбар Садыков.
Данные сборы, организованные во Дворце водных видов спорта российского города Руза, наши соотечественницы проведут совместно с командой "Штурм-2002" Московской области.
Как известно, зарубежная дружина является одним из именитых клубов России, и сборы с этой командой послужат дальнейшему повышению мастерства членов отечественной делегации.