Ўткирбек Тўрабоев Европа очиқ чемпионатида ғалаба қозонди
Чехия пойтахти Прагада дзюдо бўйича Европа очиқ чемпионати ўз якунига етди. Қувонарлиси, унда энг оғир вазн тоифасида иштирок этган полвонимиз Ўткирбек Тўрабоев олтин медални қўлга киритди.
Тўрабоев саралаш босқичида Мўғулистон, Италия, Руминия вакилларини, ярим финал ва финалда германиялик икки таниқли дзюдочиларни мағлуб этишни уддалади. Шу тариқа, ёш полвонимиз халқаро майдондаги дастлабки йирик ғалабасини қўлга киритмоқда.
Эслатиб ўтамиз, кечаги баҳслар доирасида Раҳимжон Субҳонов -66 кг вазн тоифасида бронза медалига сазовор бўлган эди. Шу тариқа, жамоамиз ушбу мусобақани 1 тадан олтин ва бронза медаллари билан якунлади.

Уткирбек Турабоев - чемпион Открытого первенства Европы
В столице Чехии завершился Открытый чемпионат Европы по дзюдо. Приятно отметить, что наш единоборец Уткирбек Турабоев, выступавший в тяжёлой весовой категории, завоевал золотую медаль.
Турабоев на отборочном этапе одолел представителей: Монголии, Италии, Румынии, а в полуфинале и финале-двух известных немецких дзюдоистов. Таким образом, молодой узбекский атлет завоёвывает свой первый крупный титул на международной спортивной арене.
Напомним, что в рамках вчерашних соревнований Рахимжон Субхонов завоевал бронзовую награду в весовой категории до 66 кг. Таким образом, наша команда завершила Открытый чемпионат Европы по 1 золотой и бронзовой медалями.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Федерацию дзюдо с достигнутыми результатами и желает дальнейших побед на ещё более крупных турнирах мирового масштаба.