Раҳимжон Субҳонов Европа очиқ чемпионатида бронза медалига сазовор бўлди
Дзюдочиларимиз Чехияда ўтаётган Европа очиқ чемпионатида дастлабки медални қўлга киритишди. Бугун бўлиб ўтган баҳсларда Раҳимжон Субҳонов бронза медалига эга чиқди.
-66 кг кг вазн тоифасида курашган полвонимиз чорак финалда Рио-2016 иштирокчиси, италиялик Элиос Манзига мағлуб бўлди. Шундан сўнг дастлаб ўтиш босқичида, кейин бронза медали учун кечган курашда ғалаба қозониб, шоҳсупага кўтарилишга эришди.
Афсуски, бугунги баҳсларда татамига чиққан қолган вакилларимиз медаллар учун курашиш босқичига етиб кела олмаган бўлсалар-да, ўз ҳисобларига қ

Рахимжон Субхонов завоевал бронзовую медаль на Открытом чемпионате Европы
Наши дзюдоисты завоевали первую медаль на Открытом чемпионате Европы в Чехии. На сегодняшних соревнованиях Рахимжон Субхонов поднялся на третью ступень пьедестала почёта.
В весовой категории до 66 кг наш единоборец уступил в четвертьфинале участнику Рио-2016 - итальянцу Элиосу Манзи. Рахимжон смог стать обладателем бронзовой награды, благодаря своему успешному выступлению сначала в переходном поединке, а затем и в борьбе за бронзовую медаль.
К сожалению, остальные представители делегации Узбекистана, выступавшие на татами в сегодняшних состязаниях, не смогли дойти до решающей стадии турнира. Но несмотря на это, им удалось повысить свой соревновательный опыт, а также записать в свой актив ценные рейтинговые очки.