Мухтасар Тоҳировани табриклаймиз!
Тоҳирова Мухтасар Жаҳонгир қизи 2000 йил 5 март куни Наманганда туғилган. Пневматик милтиқдан отиш бўйича 2017 йилдан миллий терма жамоа аъзоси ҳисобланади. Кўплаб халқаро мусобақалар ғолиб ва совриндори, Токио-2020 Олимпия ўйинлари иштирокчиси. 2021 йил Қозоғистонда ўтган Осиё чемпионатида икки дастурда кумуш медални қўлга киритган. Олимпия ўйинлари якунида Президентимиз томонидан “Келажак бунёдкори” медали билан тақдирланди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Мухтасар Тоҳировани таваллуд айёми билан табриклаб, унга узоқ умр ва сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Поздравляем Мухтасар Тохирову!
Сегодня представительница сборной Узбекистана по стрельбе Мухтасар Тохирова отмечает свой День рождения.
Тохирова Мухтасар Джахонгир кизи родилась 5 марта 2000 года в Намангане. Член сборной команды по стрельбе из пневматической винтовки с 2017 года. Победительница и призёр многих международных соревнований, участница Олимпийских игр Токио-2020. На чемпионате Азии 2021 года в Казахстане завоевала серебряную медаль в двух программах. По окончании главных стартов четырёхлетия со стороны Президента была награждена медалью "Келажак бунёдкори".
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Мухтасар Тохирову с Днём рождения, желает ей долгих лет жизни и крепкого здоровья.