Ёдгор Саъдиев ва бир қанча спортимиз фидойиларига “Ўзбекистон спорт фахрийси” кўкрак нишони топширилди
Ўзбекистон спорт фахрийлари кенгаши фаолияти давомида узоқ йиллар мамлакатимиз спортини ривожлантириш йўлида хизмат қилган фидойиларимизга эҳтиром кўрсатиб келмоқда. Бугун ҳам умрининг катта қисмини спортимизнинг бугунги даражасига чиқишида ўз ҳиссаларини қўшган бир гуруҳ фидойиларимизга “Ўзбекистон спорт фахрийси” кўкрак нишони топширилди. Ушбу тадбирда МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов, Ўзбекистон спорт фахрийлари кенгаши раиси Баҳодир Махситов ва бир гуруҳ фахрийларимиз иштирок этишди.
Тадбирни Ойбек Касимов очиб берар экан, иштирокчиларга ўзининг илиқ тилакларини билдирди.
“Авваламбор, Сизларни яна бир бор Қўмитамизда кўриб турганимиздан бағоят мамнунмиз. Сизлар бизнинг устозимизсиз. Бир неча йил аввал Сизлар мамлакатимизда бошлаб берган Олимпия ҳаракатини бугун биз давом эттирмоқдамиз. Сизларнинг юртимиз спорти ривожига қўшган ҳиссангиз ҳақида қанча гапирсак ҳам оз. Баҳодир ака бошчилигидаги фахрийлар кенгаши жамоаси сўнгги даврда анча фаол ишламоқда. Биз улар билан ёнма-ён туриб, барча ёрдамни кўрсатишга тайёрмиз”, – деди Ойбек Касимов.
Сўнг Баҳодир Махситов бугун кўкрак нишони билан тақдирланган фахрийлар фаолияти ҳақида қисқа гапириб ўтди. Шундан кейин турли даврларда ўзбек спорти ривожи йўлида хизмат қилган Саидмухтор Саидқосимов, Ёдгор Саъдиев, Тўлаган Исоқов, Шуҳрат Деҳқонов каби фидойиларга “Ўзбекистон спорт фахрийси” кўкрак нишонлари топширилди.
Тадбирда тақдирланган меҳмонлар ва иштирокчилар давлатимиз томонидан бугунги кунда спортга қаратилаётган эътибор, фахрийларимизга кўрсатилаётган ғамхўрлик ҳақида алоҳида гапириб ўтишди. Ўзлари фаолият олиб борган давр, яқин ўтмишдаги ёрқин хотиралар билан ўртоқлашиб, дилдан суҳбат қуришди.

Вы - наша гордость и эталон подражания, дорогие ветераны спорта!
Совет ветеранов спорта Узбекистана на протяжении всей своей деятельности продолжает отдавать должное нашим уважаемым и самоотверженным людям, внёсшим несоизмеримую лепту в развитие узбекского спорта. Сегодня группа ветеранов спорта страны, которые являются великой гордостью, эталоном и примером для подражания, награждена нагрудным знаком "Узбекистон спорт фахрийси". В мероприятии приняли участие Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, председатель Совета ветеранов спорта Узбекистана Баходир Махситов и группа ветеранов.
Открывая мероприятие, Ойбек Касимов выразил участникам свои тёплые пожелания.
"Прежде всего, мы очень рады видеть Вас ещё раз в нашем Комитете. Вы - наши наставники. Олимпийское движение, начатое Вами несколько лет назад в стране, сегодня продолжается нами. Сколько бы мы ни говорили о Вашем вкладе в развитие спорта Узбекистана, нельзя выразить это словами. Команда Совета ветеранов во главе с Баходиром Махситовым в последнее время работает довольно активно. Мы готовы оказать всю необходимую помощь", – сказал Ойбек Касимов.
Затем Баходир Махситов рассказал о деятельности ветеранов, награждённых сегодня нагрудным знаком. Его удостоились такие самоотверженные люди, как Саидмухтор Саидкосимов, Ёдгор Садиев, Тулаган Исаков, Шухрат Дехконов, которые в разное время служили развитию узбекского спорта.
Гости и участники мероприятия особо отметили внимание, уделяемое спорту со стороны государства, заботу, оказываемую ветеранам. Они делились яркими воспоминаниями о том периоде, в котором работали, о недавнем прошлом и рассказывали свои незабываемые, хорошие впечатления на пути развития узбекского спорта.