Бугун қиличбозларимиз барча дастурда финалда жанг қилишди
Тошкентда ўтаётган қиличбозлик бўйича ёшлар ўртасидаги Осиё чемпионати ўзининг ҳал қилувчи палласига кирди. Бугун спортчиларимиз жамоавий дастурда баҳс олиб боришди.
Эътиборлиси, бугунги дастурдан ўрин олган барча йўналишда қиличбозларимиз финал йўлланмасини қўлга киритишди. Йигитларимиз сабля дастурида қозоғистонлик рақибларини 45:19 ҳисобидаги катта устунлик билан доғда қолдиришди. Афсуски, қизлар ўртасидаги сабля (44:45) ҳамда йигитлар ўртасидаги шпага (43:45) дастурларида кичик ҳисобларда имкониятни бой бериб қўйдик.

Продолжается определение лучших молодых фехтовальщиков Азии
Проходящий в эти дни в Ташкенте молодёжный чемпионат Азии по фехтованию подходит к своему завершению. Сегодня представители узбекской школы фехтования продемонстрировали свои возможности в командной программе.
Примечательно, что все отечественные спортсмены, выступавшие в сегодняшний состязательный день, завоевали путёвки в финал. Наши саблисты одолели соперников из Казахстана с крупной разницей в счёте, 45:19. К сожалению, в женской части состязаний на сабле (44:45) и шпаге среди юношей (43:45) представители Узбекстана уступили оппонентам.