Қиличбозларимиз биринчи кунни 2 та олтин ва 2 та кумуш медаль билан якунлашди
Тошкентда қиличбозлик бўйича ўтказилаётган ўсмирлар ва ёшлар ўртасидаги Осиё чемпионатининг биринчи кун беллашувлари тугади. Унда ўсмир қизлар ўртасида рапира, йигитлар ўртасида шпага ҳамда сабля қуролларида ғолиб ва совриндорлар аниқлаб олинди.
Маълум қилганимиздек, ушбу дастурларда 4 нафар вакилимиз финалгача етиб борди. Дастлаб Маржона Усмонова таиландлик рақибасини ишончли ҳисобда мағлуб этди. Шпага баҳсида эса ҳамюртимиз Мейирхан Тимуров қозоғистонлик рақибига 1 очко фарқи билан имкониятни бой бериб қўйди. Саблядаги икки ҳамюртимизнинг дуэлида Абдазовнинг қўли баланд келди.

24 Февраля 2022 3245
В Ташкенте завершился первый день чемпионата Азии по фехтованию среди юниоров и молодёжи. В стартовый состязательный день были определены победители и призёры на рапире среди девушек-подростков, шпаге и сабле среди юношей.
Как мы сообщали ранее, в этих программах 4 наших атлета дошли до финала. Сначала Марджона Усманова уверенно обыграла соперницу из Таиланда. А в шпаге наш соотечественник Мейирхан Тимуров с разницей в 1 очко уступил сопернику из Казахстана. В дуэле двух узбекских саблистов удача улыбнулась Абдазову.