Биринчи кунда тўрт қиличбозимиз финалда!
Маълум қилганимиздек, айни вақтда Тошкентда қиличбозлик бўйича ўсмирлар ва ёшлар ўртасидаги Осиё чемпионати бўлиб ўтмоқда. Бугун мусобақанинг биринчи кун дастурида 4 нафар ҳамюртимиз финал баҳсида иштирок этадиган бўлди.
Қизлар ўртасидаги рапира қуролида баҳсларга киришган Маржона Усмонова Эрон ва гонконглик рақибаларини мағлубиятга учратиб, финал йўлланмасини қўлга киритди. Олтин медаль учун у таиландлик рақибасига қарши майдонга чиқади.
Шу ўринда, саблячи йигитларимизнинг ажойиб иштирокини алоҳида таъкидлаш жоиз. Икки иқтидорли йигитимиз Алланияз Эшчанов ҳамда Исламбек Абдазов барча рақибларини мағлуб этиб, финалда ўзаро баҳс олиб борадиган бўлишди. Шунингдек, чемпионлик йўлида шпагачимиз Мейирхан Тимуров ҳам ўз жангини кутиб турибди. Финалда ушбу ҳамюртимизга қозоғистонлик Богдан Лукин рақиблик қилади.

24 Февраля 2022 5501
Как мы сообщали ранее, в настоящее время в Ташкенте проходит чемпионат Азии по фехтованию среди юниоров и молодёжи. Сегодня в первый день соревнований 4 наших соотечественника завоевали путёвки в решающую часть турнира.
В соревнованиях рапиристов среди девушек Марджона Усманова победила соперниц из Ирана и Гонконга и пробилась в финал. За золотую медаль она сразится с представительницей Таиланда.
Отметим, что и юноши в состязаниях среди саблистов выступают более, чем успешно. Два наших талантливых атлета Алланияз Эшчанов и Исламбек Абдазов обыграли всех своих оппонентов и теперь в финале будут выступать друг против друга. Также за чемпионский титул континентальных стартов будет выступать отечественный шпажист Мейирхан Тимуров. В финале ему будет противостоять казахстанец Богдан Лукин.