Биринчи кунда тўрт қиличбозимиз финалда!
Маълум қилганимиздек, айни вақтда Тошкентда қиличбозлик бўйича ўсмирлар ва ёшлар ўртасидаги Осиё чемпионати бўлиб ўтмоқда. Бугун мусобақанинг биринчи кун дастурида 4 нафар ҳамюртимиз финал баҳсида иштирок этадиган бўлди.
Қизлар ўртасидаги рапира қуролида баҳсларга киришган Маржона Усмонова Эрон ва гонконглик рақибаларини мағлубиятга учратиб, финал йўлланмасини қўлга киритди. Олтин медаль учун у таиландлик рақибасига қарши майдонга чиқади.
Шу ўринда, саблячи йигитларимизнинг ажойиб иштирокини алоҳида таъкидлаш жоиз. Икки иқтидорли йигитимиз Алланияз Эшчанов ҳамда Исламбек Абдазов барча рақибларини мағлуб этиб, финалда ўзаро баҳс олиб борадиган бўлишди. Шунингдек, чемпионлик йўлида шпагачимиз Мейирхан Тимуров ҳам ўз жангини кутиб турибди. Финалда ушбу ҳамюртимизга қозоғистонлик Богдан Лукин рақиблик қилади.

24 February 2022 5659
As we reported earlier, the Asian Fencing Championship among juniors and youth is currently being held in Tashkent. Today, on the first day of the competition, 4 of our compatriots won tickets to the decisive part of the tournament.
In the rapier competitions among girls, Marjona Usmanova defeated rivals from Iran and Hong Kong and made it to the final. She will compete with a representative of Thailand for the gold medal.
It should be noted that young men also perform more than successfully in sabre competitions. Our two talented athletes Allaniyaz Eshchanov and Islambek Abdazov have beaten all their opponents and will now compete against each other in the final. Also, the domestic skewer Meyirkhan Timurov will compete for the championship title of the continental starts. Kazakhstan's Bogdan Lukin will face him in the final.