Жомбойлик ёшлар улар учун ўтказилган форумдан бой таассурот олишди
14 февраль куни шоҳ ва шоир Заҳириддин Муҳаммад Бобур таваллуди муносабати билан самарқандлик ёшлар учун ажойиб тадбир ташкил этилди.
Ушбу сана муносабати билан Ўзбекистон камондан отиш федерацияси ҳамда Самарқанд вилояти Жомбой тумани ҳокимлиги, Миллий Гвардия ва Мудофаа вазирлигининг Самарқанд вилояти бўлими ҳамкорлигида Ёшлар форуми ўтказилди. Унда ҳарбийларимиз ва ушбу спорт тури инструкторлари туман ёшларини армиямиз техникасининг ўзига хосликлари қаторида камондан отиш спортига оид қизиқарли маълумотлар билан яқиндан таништиришди.
Таъкидлаш жоиз, Бобур тарихда ҳам буюк саркарда , ҳам моҳир камончи бўлгани ушбу тадбир моҳиятига янада катта таъсир ўтказди.

15 Февраля 2022 2526
14 февраля в честь Дня рождения среднеазиатского полководца, государственного деятеля и поэта Захириддина Мухаммада Бабура для Самаркандской молодёжи было организовано грандиозное мероприятие.
В связи с этой датой Федерация стрельбы из лука Узбекистана совместно с хокимиятом Джомбойского района Самаркандской области, Национальной гвардией и Управлением Министерства обороны региона провели молодёжный форум. На нём военослужащие и инструкторы по этому виду спорта ознакомили представителей подрастающего поколения района с интересными фактами о стрельбе из лука, а также особенностями армейской техники.
Следует отметить, что Бабур вошёл в историю как великий полководец и искусный лучник. А это в свою очередь, оказало ещё большее влияние на уровень и значимость мероприятия.