Поп туманида Паралимпия спорт турлари бўйича мусобақа ўтказилди
Наманган вилояти Поп тумани 1-сонли болалар-ўсмирлар спорт мактабида Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2021 йил 18 майдаги «Паралимпия ҳаракатини ривожлантиришга доир қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида»ги қарорининг ижросини таъминлаш мақсадида «Спорт ҳамма учун» шиори остида имконияти чекланган ёшлар ўртасида мусобақа ташкил этилди.
Унда вилоятнинг Поп, Тўрақўрғон ва Косонсой туманлари ҳамда Наманган шаҳри ёшлари паралимпия спорт турларидан пара дзюдо, пара стол тенниси, пара шахмат-шашка, пара енгил атлетика бўйича ўзаро баҳс олиб боришди.
Мусобақа сўнгида спортчилар номма-ном эътироф этилиб, уларнинг мураббийлари ва ота-оналарига ташаккур билдирилди. Ғолиб ва совриндорлар, қолаверса мусобақанинг фаол иштирокчиларига ҳамкор ташкилотлар бўлмиш туман ногиронлар жамияти, Ички ишлар бўлими, Миллий гвардия, «Пахтакор» маҳалла фуқаролар йиғини томонидан эсдалик совғалар топширилди.
Шунингдек, паралимпия спорт турлари бўйича спорт мактаби маъмурияти томонидан улкан марраларни кўзлаб ушбу ёшларни спортга қамраб олиш ишлари бошлаб юборилди.

12 February 2022 8518
In accordance with the decree of the President of the Republic of Uzbekistan "On additional measures for the development of the Paralympic movement" dated May 18, 2021, competitions among young people with disabilities under the motto "Sport for all" were organized at the children's and youth sports school No. 1 of the Popsky district of Namangan region.
At it, the youth of Popsky, Turakurgan and Kasansai districts and Namangan city competed in judo, para table tennis, chess and checkers among Paralympians, as well as para athletics.
At the end of the competition, the athletes were noted by name, and great gratitude was expressed to their coaches and parents. The winners and prize-winners, as well as active participants of the tournament were presented with memorable gifts from partner organizations - the district Society of the Disabled, the Department of Internal Affairs, the National Guard, the gathering of citizens of the mahalla "Pakhtakor".
In addition, the administration of the sports school for Paralympic disciplines has begun work on involving these young people in physical education and sports in order to achieve high results.