МОҚ раҳбари “Fujairah Open” қаҳрамонлари билан суҳбатлашди
6 февраль куни БААнинг Фужайра шаҳрида ўтказилган халқаро мусобақада таэквондочиларимиз 4 та олтин, 1 та кумуш ва 2 та бронза медалларини қўлга киритиб, умумжамоа ҳисобида биринчи ўринни эгаллашган эди. Бугун МОҚ раҳбари ушбу турнир қаҳрамонлари билан яқиндан суҳбатлашди.
Учрашувда "Fujairah Open” қаҳрамонлари билан билан бирга бир қатор ёшлар ҳам иштирок этишди. Суҳбат давомида МОҚ раҳбари таэквондочиларимизни янада руҳлантириб, янги марраларни забт этишга чорлади.
“Йилни кўтаринки кайфиятда бошлаб олдик. Кейинги мусобақаларда ҳам шундай юқори натижалар кўрсатишингизни тилаймиз. Олимпия ўйинлари кўрсатдики, бизда ажойиб жамоа шаклланган. Мураббийларимиз Сизларга бор билимлари, меҳрларини беришга тайёр. Давлатимиз бизни қўллаб-қувватлайди ва барча шароитларни яратиб беради. Қолгани ўзимизнинг қўлимизда”, – деди Рустам Шоабдураҳмонов.
Суҳбат давомида мураббийлар штаби ва шифокорлар билан таэквондочиларимизнинг саломатлиги, ўқув-машғулот йиғинларининг режаси ҳақида фикр алмашилди. МОҚ раҳбари бу бўйича батафсил маълумот олиб, қўшимча тавсиялар берди. Шундан сўнг таэквондочиларимиз навбатдаги машғулотларини олиб боришди.

11 Февраля 2022 2616
На недавнем международном турнире в ОАЭ наши таэквондисты завоевали 4 золотые, 1 серебряную и 2 бронзовые медали и заняли первое место в общекомандном зачёте. Сегодня глава НОК провёл беседу с героями этих престижных стартов.
На встрече присутствовала молодёжь, а также герои "Fujairah Open". В ходе беседы глава НОК воодушевил своими тёплыми пожеланиями наших таэквондистов и призвал их к ещё большим достижениям на самых крупных и важных состязаниях.
“Мы начали год в приподнятом настроении. Желаем вам продолжать в том же духе и показывать такие же высокие результаты на предстоящих соревнованиях. Олимпийские игры показали, что у нас сформировалась отличная команда. Тренеры готовы отдать вам все свои знания и быть сильным тандемом: наставник-подопечный. Государство поддерживает нас и создает все условия. Всё остальное в наших руках”, – отметил Рустам Шаабдурахманов.
В ходе беседы состоялся обмен мнениями с тренерским штабом и врачами о состоянии здоровья наших единоборцев, о плане учебно-тренировочных сборов. Глава НОК подробно остановился на этом и дал дополнительные рекомендации и советы. После этого наши таэквондисты приступили к очередным тренировкам.