Жиззахдаги “Андижон” маҳалласи ёшлари учун ватанпарварлик фестивали ташкил этилди
Жиззах вилояти Зарбдор туманининг энг чекка ҳудудидаги “Андижон” маҳалласида ёшларнинг ижтимоий фаоллигини ошириш, уларни ҳарбий ватанпарварлик руҳида тарбиялаш, истеъдоди ва ташаббусларини рағбатлантириш мақсадида кенг қамровли ватанпарварлик фестивали ўтказилди.
Маҳаллада ёшлар етакчисининг фаолиятини самарали ташкил этиш ҳамда ёшлар билан ишлаш тизимини кенг тарғиб қилиш мақсадида ташкил этилган фестивалда туман ҳокимлиги ва сектор раҳбарлари, Жиззах гарнизони ҳарбий хизматчилари, Ёшлар ишлари агентлиги ҳамда Ёшлар иттифоқининг вилоят ва туман бўлимлари, маҳалла раислари, умумтаълим мактаби раҳбарлари иштирок этди, дея хабар бермоқда Мудофаа вазирлиги матбуот хизмати
Унда сўз олган мутасадди такшилот раҳбарлари ва ҳарбий хизматчилар ёшларни ҳар томонлама етук ва комил инсон қилиб тарбиялаш, уларнинг интилиш ва ташаббусларини қўллаб-қувватлаш, истеъдод ва салоҳиятларини рўёбга чиқариш учун қулай шароитлар яратишга алоҳида эътибор қаратилаётганини такидлаб, маҳалладаги ёш авлод учун ташкил этилган фестивалнинг моҳияти ва ундан кўзланган мақсадлари, келгусидаги натижалари ҳақида сўз юритишди.
Юқори кайфият ва ватанпарварлик туйғулари остида бошланган фестиваль давомида маҳалладаги ёшлар ўртасида спортнинг футбол, волейбол, баскетбол, стол тенниси, шахмат ва шашка, камондан ўқ отиш, интеллект ўйин қизиқувчилари учун «Заковат» ақл беллашуви, «Ёш китобхон» мусобақалари ўтказилди.
Фестиваль якунида мусобақа ва кўрик танловларда ғолиб деб топилган маҳалла ёшларига фахрий ёрлиқ, бадиий адабиётлар ва спорт анжомлари эсдалик сифатида топширилди.

9 February 2022 5899
A large-scale patriotic festival was held in the mahalla "Andijan" of the Zarbdor district of the Jizzakh region in order to increase the social activity of young people, educate them in the spirit of military patriotism, encourage their talents and initiatives.
According to the press service of the Ministry of Defense, the event, organized in order to effectively organize the activities of the youth activist of the mahalla and widely promote the system of work with young men and girls, was attended by the heads of district khokimiyats and sectors, military personnel of the Jizzakh garrison, regional and district offices of the Agency for Youth Affairs and the Youth Union, chairmen of the mahalla, heads of secondary schools.
The heads of responsible Organizations and military personnel who spoke at it noted that special attention is paid to educating young people as a fully mature and perfect personality, supporting their aspirations and initiatives, creating favorable conditions for the realization of their talents and potential, told about the essence and goals of the festival organized for representatives of the younger generation in the mahalla.
During the festival, sports competitions in football, volleyball, basketball, table tennis, chess and checkers, archery, intellectual games "Zakovat", "Yesh kitobhon" (young reader) were held among the youth of the mahalla.
At the end of the festival, all those who distinguished themselves were encouraged by the organizers, fiction and sports equipment were presented.