Жиззахдаги “Андижон” маҳалласи ёшлари учун ватанпарварлик фестивали ташкил этилди
Жиззах вилояти Зарбдор туманининг энг чекка ҳудудидаги “Андижон” маҳалласида ёшларнинг ижтимоий фаоллигини ошириш, уларни ҳарбий ватанпарварлик руҳида тарбиялаш, истеъдоди ва ташаббусларини рағбатлантириш мақсадида кенг қамровли ватанпарварлик фестивали ўтказилди.
Маҳаллада ёшлар етакчисининг фаолиятини самарали ташкил этиш ҳамда ёшлар билан ишлаш тизимини кенг тарғиб қилиш мақсадида ташкил этилган фестивалда туман ҳокимлиги ва сектор раҳбарлари, Жиззах гарнизони ҳарбий хизматчилари, Ёшлар ишлари агентлиги ҳамда Ёшлар иттифоқининг вилоят ва туман бўлимлари, маҳалла раислари, умумтаълим мактаби раҳбарлари иштирок этди, дея хабар бермоқда Мудофаа вазирлиги матбуот хизмати
Унда сўз олган мутасадди такшилот раҳбарлари ва ҳарбий хизматчилар ёшларни ҳар томонлама етук ва комил инсон қилиб тарбиялаш, уларнинг интилиш ва ташаббусларини қўллаб-қувватлаш, истеъдод ва салоҳиятларини рўёбга чиқариш учун қулай шароитлар яратишга алоҳида эътибор қаратилаётганини такидлаб, маҳалладаги ёш авлод учун ташкил этилган фестивалнинг моҳияти ва ундан кўзланган мақсадлари, келгусидаги натижалари ҳақида сўз юритишди.
Юқори кайфият ва ватанпарварлик туйғулари остида бошланган фестиваль давомида маҳалладаги ёшлар ўртасида спортнинг футбол, волейбол, баскетбол, стол тенниси, шахмат ва шашка, камондан ўқ отиш, интеллект ўйин қизиқувчилари учун «Заковат» ақл беллашуви, «Ёш китобхон» мусобақалари ўтказилди.
Фестиваль якунида мусобақа ва кўрик танловларда ғолиб деб топилган маҳалла ёшларига фахрий ёрлиқ, бадиий адабиётлар ва спорт анжомлари эсдалик сифатида топширилди.

Для молодёжи махалли "Андижан" в Джизаке организован Фестиваль патриотизма
В махалле "Андижан" Зарбдорского района Джизакской области в целях повышения социальной активности молодёжи, воспитания их в духе военного патриотизма, поощрения их талантов и инициатив был проведён широкомасштабный патриотический фестиваль.
По информации пресс-службы Министерства обороны в мероприятии, организованном в целях эффективной организации деятельности молодёжного активиста махалли и широкой пропаганды системы работы с юношами и девушками, приняли участие руководители районных хокимиятов и секторов, военнослужащие Джизакского гарнизона, областные и районные отделения Агентства по делам молодёжи и Союза Молодежи, председатели махалли, руководители общеобразовательных школ.
Выступившие на нём руководители ответственных Организаций и военнослужащие отметили, что уделяется особое внимание воспитанию молодёжи как всесторонне зрелой и совершенной личности, поддержке их стремлений и инициатив, созданию благоприятных условий для реализации их талантов и потенциала, рассказали о сути и целях фестиваля, организованного для представителей подрастающего поколения в махалле.
В ходе фестиваля, среди молодёжи махалли были проведены спортивные состязания по футболу, волейболу, баскетболу, настольному теннису, шахматам и шашкам, стрельбе из лука, интеллектуальным играм "Заковат", "Ёш китобхон" (юный читатель).
В конце фестиваля все отличившиеся были поощрены со стороны организаторов, были подарены художественная литература и спортивный инвентарь.