Шарофиддин Лутфуллаев сурхондарёлик коллеж ўқувчилари билан учрашди
Дзюдо бўйича жаҳон чемпионати совриндори, Токио Олимпиадаси иштирокчиси, "Мард ўғлон" давлат мукофоти соҳиби Шарофиддин Лутфуллаев Термиз Олимпия захиралари коллежида спортчи-ўқувчилар билан учрашди.
Коллежнинг фаоллар залида ташкил этилган давра суҳбатида спортчи-ўқувчилар ўзларини қизиқтирган саволларга атрофлича жавоб олишди. Ўз ўрнида Лутфуллаев спортда катта ютуқларга эришиш бўйича ўз маслаҳатларини берди.
Эслатиб ўтамиз, Шарофиддин Лутфуллаев Токио Олимпиадасидан сўнг профессионал спортдаги фаолиятини якунлаб, мураббийликни бошлаган эди. У ҳозирда Сурхондарё вилояти терма жамоаси мураббийи сифатида ишлаяпти.

Шарофиддин Лутфуллаев встретился со студентами Сурхандарьинского колледжа
Призёр чемпионата мира по дзюдо, участник Олимпиады в Токио, обладатель Государственной премии "Мард углон" Шарафиддин Лутфуллаев встретился со спортсменами-учащимися Термезского колледжа Олимпийского резерва.
На мероприятии, организованном в актовом зале учебного заведения, его участники получили исчерпывающие ответы на интересующие их вопросы. В свою очередь, Лутфуллаев дал свои советы по достижению больших успехов в спорте.
Напомним, что Шарофиддин Лутфуллаев завершил профессиональную спортивную карьеру после Олимпиады в Токио и начал заниматься тренерской деятельностью. В настоящее время он работает наставником сборной Сурхандарьинской области.