Шарофиддин Лутфуллаев сурхондарёлик коллеж ўқувчилари билан учрашди
Дзюдо бўйича жаҳон чемпионати совриндори, Токио Олимпиадаси иштирокчиси, "Мард ўғлон" давлат мукофоти соҳиби Шарофиддин Лутфуллаев Термиз Олимпия захиралари коллежида спортчи-ўқувчилар билан учрашди.
Коллежнинг фаоллар залида ташкил этилган давра суҳбатида спортчи-ўқувчилар ўзларини қизиқтирган саволларга атрофлича жавоб олишди. Ўз ўрнида Лутфуллаев спортда катта ютуқларга эришиш бўйича ўз маслаҳатларини берди.
Эслатиб ўтамиз, Шарофиддин Лутфуллаев Токио Олимпиадасидан сўнг профессионал спортдаги фаолиятини якунлаб, мураббийликни бошлаган эди. У ҳозирда Сурхондарё вилояти терма жамоаси мураббийи сифатида ишлаяпти.

8 February 2022 4878
The winner of the World Judo Championship, participant of the Olympic Games in Tokyo, winner of the State Prize "Mart Uglon" Sharafiddin Lutfullayev met with athletes-students of the Termez College of the Olympic Reserve.
At the event, organized in the assembly hall of the educational institution, its participants received comprehensive answers to their questions. In turn, Lutfullayev gave his advice on achieving great success in sports.
Recall that Sharafuddin Lutfullayev completed his professional sports career after the Tokyo Olympics and began coaching. Currently, he works as a mentor for the Surkhandarya region national team.