РОЗКда замонавий учкураш ва тўрткураш бўйича мамлакат очиқ кубоги ўтказилди
4-8 февраль кунлари Республика Олимпия захиралари коллежида замонавий учкураш ва тўрткураш бўйича Республика очиқ кубоги бўлиб ўтди. Мусобақада Андижон, Қашқадарё, Сурхондарё, Самарқанд, Тошкент вилоятлари ва пойтахтимиздан 162 нафар спортчи иштирок этди.
Таъкидлаш жоиз, регламентга киритилган барча йўналишларда Андижон вилояти вакиллари энг юқори натижаларни қайд этишди. Шунингдек, юқори натижалари билан ажралиб турган бошқа иштирокчилар ташкилий қўмита томонидан алоҳида эътироф этилди.
Ғолиб ва совриндорлар федерация раиси Баҳромжон Газиев ҳамда Қишки ва мураккаб техник спорт турлари бўйича РОСММ директори ўринбосари Элдор Тожимов томонидан тақдирланишди.

Подведены итоги Открытого Кубка страны по современному троеборью и четырёхборью
С 4 по 8 февраля в Ташкенте на территории Республиканского колледжа Олимпийского резерва состоялся Открытый Кубок Республики Узбекистан по современному троеборью и четырёхборью.
Всего на соревнованиях участвовало 162 спортсмена из Андижанской, Кашкадарьинской, Самаркандской, Сурхандарьинской, Ташкентской областей и столицы.
Стоит отметить, что во всех видах, включённых в регламент республиканского турнира, высокие результаты показали представители Андижана.
Отличившиеся были отмечены со стороны организаторов соревнований. Победителей и призёров награждали Председатель Федерации современного пятиборья Узбекистана Бахромжон Газиев и заместитель директора РШВСМ по зимним и сложным техническим видам спорта Эльдор Таджимов.