РОЗКда замонавий учкураш ва тўрткураш бўйича мамлакат очиқ кубоги ўтказилди
4-8 февраль кунлари Республика Олимпия захиралари коллежида замонавий учкураш ва тўрткураш бўйича Республика очиқ кубоги бўлиб ўтди. Мусобақада Андижон, Қашқадарё, Сурхондарё, Самарқанд, Тошкент вилоятлари ва пойтахтимиздан 162 нафар спортчи иштирок этди.
Таъкидлаш жоиз, регламентга киритилган барча йўналишларда Андижон вилояти вакиллари энг юқори натижаларни қайд этишди. Шунингдек, юқори натижалари билан ажралиб турган бошқа иштирокчилар ташкилий қўмита томонидан алоҳида эътироф этилди.
Ғолиб ва совриндорлар федерация раиси Баҳромжон Газиев ҳамда Қишки ва мураккаб техник спорт турлари бўйича РОСММ директори ўринбосари Элдор Тожимов томонидан тақдирланишди.

8 February 2022 5812
From February 4 to 8, the Open Cup of the Republic of Uzbekistan in Modern triathlon and Quadathlon was held in Tashkent on the territory of the Republican College of the Olympic Reserve.
A total of 162 athletes from Andijan, Kashkadarya, Samarkand, Surkhandarya, Tashkent regions and the capital participated in the competition.
It is worth noting that representatives of Andijan showed high results in all the sports included in the regulations of the republican tournament.
Those who distinguished themselves were noted by the organizers of the competition. The winners and prize-winners were awarded by the Chairman of the Federation of Modern Pentathlon of Uzbekistan Bahromjon Gaziev and the Deputy director of the RSVSM for winter and complex technical sports Eldor Tajimov.