Равшан Ирматов Янциндаги Олимпия шаҳарчасида делегациямиз офисига ташриф буюрди
МОҚ раисининг биринчи ўринбосари Равшан Ирматов Пекин-2022 қишки Олимпия ўйинларида иштирок этадиган Ўзбекистон делегацияси истиқомат қилаётган Янцин шаҳрига келиб, у ердаги шароитлар билан танишди. Ташриф давомида Равшан Сайфуддинович спортчимиз Комилжон Тўхтаев билан тайёргарлик жараёни ҳақида суҳбатлашди.
“Сизга барча ҳамюртларимиз кўз тиккан ва катта натижа кутишмоқда. Қўшимча яна қандайдир шароитлар керак бўлса, барчасини яратиб беришга тайёрмиз. Бундай имконият ҳар доим ҳам бўлавермайди. Ўзингизнинг бор кучингизни ишга солиб, миллионлаб ватандошларимизга қувонч улашишингизни тилаб қоламиз. Қолаверса, Рустам Шоабдураҳмонов бошчилигидаги Қўмитамизнинг аҳил жамоаси ҳам Сизга илиқ тилакларини йўллашди”, – деди Равшан Ирматов.
Суҳбат давомида МОҚ раисининг биринчи ўринбосари делегациямиз офисидаги шароитлар, ажратилган хоналар билан яқиндан танишиб, ўз тавсияларини бериб ўтди.
Яна бир оздан сўнг, Равшан Ирматов бошчилигидаги Ўзбекистон делегацияси Пекин-2022 қишки Олимпия ўйинларининг тантанали очилиш маросимида иштирок этиш учун марказий аренага йўл олади.

4 February 2022 4771
The first deputy chairman of the NOC Ravshan Irmatov arrived in Yangqing, where the delegation of Uzbekistan, which will take part in the 2022 Winter Olympic Games in Beijing, is located, and got acquainted with the conditions there. During the visit Ravshan Irmatov talked with our athlete Komiljon Tukhtaev about the preparation process.
“All our compatriots believe in you and are waiting for an excellent result. If you need any additional conditions, we are ready to do everything possible to make everything comfortable and have the best for a decent performance at the important Beijing-2022 starts. We wish you to make every effort and opportunity so that luck and success accompany you. In addition, the friendly staff of our Committee, headed by Rustam Shaabdurakhmonov, sent you warm wishes, which we hope will serve as a wing of inspiration before the competitions and your second performances at the OI," Ravshan Irmatov said.
During the conversation, the First Deputy Chairman of the NOC carefully familiarized himself with the conditions in the office of our delegation, the allocated premises, and gave additional necessary recommendations.
A little later, the delegation of Uzbekistan headed by Ravshan Irmatov will go to the central arena to participate in the opening ceremony of the Beijing 2022 Winter Olympic Games.
The press service of the Committee, in turn, will try to share the latest news and impressions directly from the capital of the Olympic Games-2022.