Равшан Ирматов Янциндаги Олимпия шаҳарчасида делегациямиз офисига ташриф буюрди
МОҚ раисининг биринчи ўринбосари Равшан Ирматов Пекин-2022 қишки Олимпия ўйинларида иштирок этадиган Ўзбекистон делегацияси истиқомат қилаётган Янцин шаҳрига келиб, у ердаги шароитлар билан танишди. Ташриф давомида Равшан Сайфуддинович спортчимиз Комилжон Тўхтаев билан тайёргарлик жараёни ҳақида суҳбатлашди.
“Сизга барча ҳамюртларимиз кўз тиккан ва катта натижа кутишмоқда. Қўшимча яна қандайдир шароитлар керак бўлса, барчасини яратиб беришга тайёрмиз. Бундай имконият ҳар доим ҳам бўлавермайди. Ўзингизнинг бор кучингизни ишга солиб, миллионлаб ватандошларимизга қувонч улашишингизни тилаб қоламиз. Қолаверса, Рустам Шоабдураҳмонов бошчилигидаги Қўмитамизнинг аҳил жамоаси ҳам Сизга илиқ тилакларини йўллашди”, – деди Равшан Ирматов.
Суҳбат давомида МОҚ раисининг биринчи ўринбосари делегациямиз офисидаги шароитлар, ажратилган хоналар билан яқиндан танишиб, ўз тавсияларини бериб ўтди.
Яна бир оздан сўнг, Равшан Ирматов бошчилигидаги Ўзбекистон делегацияси Пекин-2022 қишки Олимпия ўйинларининг тантанали очилиш маросимида иштирок этиш учун марказий аренага йўл олади.

Равшан Ирматов посетил офис нашей делегации в Олимпийской деревне в Янцине
Первый заместитель председателя НОК Равшан Ирматов прибыл в Янцин, где расположилась делегация Узбекистана, которая примет участие в зимних Олимпийских играх-2022 в Пекине, и ознакомился с условиями там. В ходе визита Равшан Ирматов побеседовал с нашим спортсменом Комилжоном Тухтаевым о процессе подготовки.
“В вас верят все наши соотечественники и ждут отличного результата. Если вам нужны какие-то дополнительные условия, мы готовы сделать всё возможное, чтобы было всё комфортно и были самое лучшее для достойного выступления на важных стартах Пекин-2022. Желаем вам приложить максимум усилий и возможностей, чтобы удача и успех сопутствовали вам. Кроме того, дружный коллектив нашего Комитета во главе с Рустамом Шаабдурахмоновым направил вам тёплые пожелания, которые надеемся послужат крылом вдохновения перед соревнованиями и вторыми по счёту вашими выступлениями на ОИ”, – сказал Равшан Ирматов.
В ходе беседы первый заместитель председателя НОК внимательно ознакомился с условиями в офисе нашей делегации, выделенными помещениями, дал дополнительные необходимые рекомендации.
Чуть позже делегация Узбекистана во главе с Равшаном Ирматовым отправится на центральную арену для участия в церемонии открытия зимних Олимпийских игр Пекин-2022.
Пресс служба Комитета, в свою очередь, будет стараться делиться последними новостями и впечатлениями прямо из столицы Олимпийских игр-2022.