Нукусда футзал бўйича ёшлар ўртасида Республика чемпионати ўтказиляпти
Шу кунларда Нукус шаҳрида спортнинг футзал тури бўйича Қорақалпоғистон Республикаси Болалар ва ўсмирлар спорт мактаблари шуғулланувчилари ўртасида «Спорт мактаблари футбол лигаси» бўлиб ўтмоқда.
Мазкур мусобақа 1-сонли Болалар ва ўсмирлар спорт мактабида (манеж) Қорақалпоғистон Республикаси Туризм ва спорт бош бошқармаси ва Қорақалпоғистон Футбол ассоциасияси томонидан ташкил этилган бўлиб, мусобақанинг мақсади ёшлар ва ўсмирлар орасида соғлом турмуш тарзини шакллантириш ва мини футболни янада оммалаштириш, Қорақалпоғистон аҳолисининг ижтимоий фаолиятини ошириш ва саломатлигини мустаҳкамлашдан иборат. Чемпионат натижаларига кўра ёш иқтидорли футзалчиларни аниқлаш ва саралаб олиш, уларни Қорақалпоғистон ўсмирлар ва ёшлар футзал терма жамоасига жалб қилиш режалаштирилган.
Мусобақада 2005, 2006, 2007, 2008 ва 2009 йилларда туғилган ёшлар иштирок этаётган бўлиб, ғолиблар Қорақалпоғистон Республикаси Туризм ва спорт бош бошқармаси ва Қорақалпоғистон Футбол ассоциасияси томонидан тақдирлаш кўзда тутилган. Чемпионат 4 февралгача давом этади.

В эти дни проводится чемпионат Республики Каракалпакстан по футзалу среди спортивных школ
В эти дни в Нукусе проходит чемпионат Республики Каракалпакстан по футзалу среди воспитанников детско-юношеских спортивных школ Республики Каракалпакстан “Футбольная лига спортивных школ”.
Данные соревнования проходят в детско-юношеской спортивной школе № 1. Организаторами состязаний являются Главное управление Туризма и спорта Республики Каракалпакстан, а также Ассоциация футбола Республики Каракалпакстан. Одна из основных целей - развитие здорового образа жизни и дальнейшая популяризация мини-футбола среди представителей подрастающего поколения, повышение социальной активности населения Каракалпакстана.
По итогам чемпионата планируется выявление и отбор молодых талантливых футзалистов, привлечение их в юношескую и молодёжную сборные по футзалу Республики Каракалпакстан. В состязаниях принимают участие юные атлеты 2005, 2006, 2007, 2008 и 2009 годов рождения. Победители будут награждены Главным управлением Туризма и спорта Республики Каракалпакстан и Ассоциацией футбола Каракалпакстана. Чемпионат продлится до 4 февраля.