Комилжон Тўхтаев Янцин шаҳрига етиб келди
Пекин-2022 қишки Олимпия ўйинларида иштирок этадиган ҳамюртимиз Комил Тўхтаев делегациямиз жойлашган Янцин шаҳрига етиб келди.
Олимпия ўйинларига тайёргарликнинг сўнгги босқичини Италияда ўтказган Тўхтаев Апеннин ярим оролидан тўғри Пекин шаҳрига келди. Асосийси, спортчимиз соғ-саломат ва яхши кайфиятда.
“Авваламбор, мени қўллаб турган давлатимиз ва барча ҳамюртларимизга миннатдорчилик билдираман. Кайфият аъло. Энди ҳавога мослашиб олиб, машғулотларни бошлайман”, – дея ўз фикрлари билан ўртоқлашди спортчимиз.
Эслатиб ўтамиз, спортчимиз Пекин-2022 қишки Олимпия ўйинларида тоғ чанғиси бўйича юртимиз шарафини ҳимоя қилади. У 13 февраль куни гигант слалом, 16 февралда эса слалом дастурида ўз чиқишини намойиш этади.

Комилжон Тухтаев прибыл в Янцин
Наш соотечественник Комилжон Тухтаев, который примет участие в зимних Олимпийских играх Пекин-2022, прибыл в Янцин, где находится наша делегация.
Тухтаев, прошедший последний этап подготовки к Олимпийским играм в Италии, прибыл в Пекин прямо с Апеннинского полуострова. Главное, что наш спортсмен здоров и в хорошем настроении.
“Прежде всего, я хотел бы поблагодарить государство и всех наших соотечественников, которые поддерживают меня. Настрой боевой. Сейчас я адаптируюсь к погоде и приступаю к тренировкам”, – сказал спортсмен.
Напомним, что спортсмен будет защищать честь нашей страны в горнолыжном спорте на зимних Олимпийских играх Пекин-2022. Он выступит в программах: гигантский слалом - 13 февраля и слалом - 16 февраля.