Комилжон Тўхтаев Янцин шаҳрига етиб келди
Пекин-2022 қишки Олимпия ўйинларида иштирок этадиган ҳамюртимиз Комил Тўхтаев делегациямиз жойлашган Янцин шаҳрига етиб келди.
Олимпия ўйинларига тайёргарликнинг сўнгги босқичини Италияда ўтказган Тўхтаев Апеннин ярим оролидан тўғри Пекин шаҳрига келди. Асосийси, спортчимиз соғ-саломат ва яхши кайфиятда.
“Авваламбор, мени қўллаб турган давлатимиз ва барча ҳамюртларимизга миннатдорчилик билдираман. Кайфият аъло. Энди ҳавога мослашиб олиб, машғулотларни бошлайман”, – дея ўз фикрлари билан ўртоқлашди спортчимиз.
Эслатиб ўтамиз, спортчимиз Пекин-2022 қишки Олимпия ўйинларида тоғ чанғиси бўйича юртимиз шарафини ҳимоя қилади. У 13 февраль куни гигант слалом, 16 февралда эса слалом дастурида ўз чиқишини намойиш этади.

2 February 2022 7017
Our compatriot Komiljon Tukhtayev, who will take part in the Beijing 2022 Winter Olympics, has arrived in Yanjing, where our delegation is located.
Tukhtaev, who passed the last stage of preparation for the Olympic Games in Italy, arrived in Beijing directly from the Apennine Peninsula. The main thing is that our athlete is healthy and in a good mood.
“First of all, I would like to thank the state and all our compatriots who support me. The mood is combative. Now I'm adapting to the weather and starting training," the athlete said.
Recall that the athlete will defend the honor of our country in alpine skiing at the Beijing 2022 Winter Olympics. He will perform in the following programs: giant slalom - February 13 and slalom - February 16.