Синхрон сузувчиларимиз россиялик, сузувчиларимиз америкалик мутахассис назоратида йиғин ўтказишмоқда
Айни кунларда сув спорти турларида терма жамоамиз вакиллари ўқув-машғулот йиғинларини олиб боришмоқда. Синхрон сузувчиларимиз "Саховат" марказида, сузувчиларимиз эса Республика Олимпия заҳиралари коллежида шуғулланишмоқда.
Синхрончиларимиз россиялик 2 карра Олимпия ўйинлари ғолиби Елена Азарова ҳамда терма жамоамиз мураббийлари билан ўз йўналишларининг янги дастурлари ва мураккаб элементлари устида ишлашмоқда. Уларнинг йиғини 23 январга қадар давом этади.
Сузувчиларимиз эса америкалик ФИНА эксперти Генадиус Соколовас ишлаб чиққан замонавий методика асосида машғулот ўтказишмоқда. Мураббийлар америкалик мутахассиснинг қўлланмаси асосида спортчиларимизнинг ҳаракатларини назорат қилиб туришибди. Ўз навбатида, америкалик эксперт ҳамюртларимиз билан боғланиб, машғулотлар бўйича ўзининг керакли тавсияларини бермоқда.
Шунингдек, сув полоси бўйича аёллар терма жамоамиз Россия очиқ чемпионатида ўз имкониятларини синовдан ўтказмоқда. Акбар Содиқов мураббийлигидаги қизларимиз Россиянинг етакчи жамоалари билан баҳсларда тажриба орттириб қайтиши кўзда тутилган.

11 January 2022 5105
Currently, representatives of our national aquatics team are conducting training camps. Our synchronized swimmers are engaged in the Sakhovat center, and our swimmers in the Republican College of the Olympic Reserve.
The representatives of synchronized swimming conduct the TCB under the guidance of 2-time Olympic champion Elena Azarova and the coaches of our national team. During training, they put new programs and work out complex elements. Their training camps will last until January 23.
Well, our swimmers train according to the modern methodology developed by the American FINA expert Genadius Sokolovas. Coaches control the movements of our athletes under the guidance of an American specialist. A foreign specialist, in turn, contacts our compatriots and gives his necessary training recommendations.
Also, our women's water polo team is testing its capabilities at the Russian Open Championship. In matches with leading Russian teams, domestic girls under the leadership of Akbar Sadykov gain the necessary competitive experience. And this, in turn, will contribute to a decent performance at the upcoming responsible starts of the new sports season.