Синхрон сузувчиларимиз россиялик, сузувчиларимиз америкалик мутахассис назоратида йиғин ўтказишмоқда
Айни кунларда сув спорти турларида терма жамоамиз вакиллари ўқув-машғулот йиғинларини олиб боришмоқда. Синхрон сузувчиларимиз "Саховат" марказида, сузувчиларимиз эса Республика Олимпия заҳиралари коллежида шуғулланишмоқда.
Синхрончиларимиз россиялик 2 карра Олимпия ўйинлари ғолиби Елена Азарова ҳамда терма жамоамиз мураббийлари билан ўз йўналишларининг янги дастурлари ва мураккаб элементлари устида ишлашмоқда. Уларнинг йиғини 23 январга қадар давом этади.
Сузувчиларимиз эса америкалик ФИНА эксперти Генадиус Соколовас ишлаб чиққан замонавий методика асосида машғулот ўтказишмоқда. Мураббийлар америкалик мутахассиснинг қўлланмаси асосида спортчиларимизнинг ҳаракатларини назорат қилиб туришибди. Ўз навбатида, америкалик эксперт ҳамюртларимиз билан боғланиб, машғулотлар бўйича ўзининг керакли тавсияларини бермоқда.
Шунингдек, сув полоси бўйича аёллар терма жамоамиз Россия очиқ чемпионатида ўз имкониятларини синовдан ўтказмоқда. Акбар Содиқов мураббийлигидаги қизларимиз Россиянинг етакчи жамоалари билан баҳсларда тажриба орттириб қайтиши кўзда тутилган.

Отечественные спортсмены по водным видам спорта усердно готовятся к предстоящим важным стартам
В настоящее время представители нашей сборной по водным видам спорта проводят учебно-тренировочные сборы. Наши синхронистки занимаются в центре "Саховат", а наши пловцы в Республиканском колледже олимпийского резерва.
Представительницы синхронного плавания проводят УТС под руководством 2-кратной Олимпийской чемпионки Елены Азаровой и тренерами нашей сборной. На тренировках ставят новые программы и отрабатывают сложные элементы. Их сборы продлятся до 23 января.
Ну а наши пловцы тренируются по современной методике, разработанной американским экспертом FINA Генадиусом Соколовасом. Тренеры контролируют движения наших спортсменов под руководством американского специалиста. Зарубежный специалист, в свою очередь, связывается с нашими соотечественниками и даёт свои необходимые рекомендации по тренировкам.
Также наша женская сборная по водному поло проверяет свои возможности на Открытом чемпионате России. В матчах с ведущими российскими командами отечественные девушки под руководством Акбара Садыкова, набираются необходимого соревновательного опыта. А это в свою очередь, поспособствует достойному выступлению на предстоящих ответсвенных стартах нового спортивного сезона.