Камончимиз Қозоғистондаги халқаро мусобақада ғалаба қозонди
15-22 ноябр кунлари Қозоғистоннинг Нур-Султон шаҳрида камондан отиш бўйича халқаро хотира турнири бўлиб ўтди. Унда Россия, Ўзбекистон, Қирғизистон, Беларусь, Грузия, Тожикистон ва Қозоғистон давлатларидан 100 нафарга яқин спортчилар иштирок этди.
Баҳсларда юртимиз шарафини ҳимоя қилган Мунисахон Йўлдошева яккалик дастурида ғалаба қозонди. Йўлдошева Бекнур Насриддинов билан микст дастурида тўртинчи ўрин билан билан кифояланди.
Эслатиб ўтамиз, Бангладешда якунига етган Осиё чемпионатининг микс дастурида ҳам асосий жамоамиз тўртинчи натижани қайд этган эди.

В честь нашей соотечественницы в Казахстане прозвучал Государственный гимн Республики Узбекистан
С 15 по 22 ноября в казахстанском городе Нур-Султан прошёл международный турнир по стрельбе из лука. В нём приняли участие около 100 спортсменов из России, Узбекистана, Кыргызстана, Беларуси, Грузии, Таджикистана и Казахстана.
Мунисахон Юлдашева, защищавшая честь нашей страны в соревнованиях, победила в одиночном разряде. Также она участвовала в микст программе, где в паре с Бекнуром Насриддиновым, вошла в 4 сильнейших.
Напомним, что в миксте на чемпионате Азии, который завершился в Бангладеш, наша основная команда также показала четвертый результат.