Шаффофлик асосида мақсадларимиз сари қадам ташлаймиз
Ўзбекистон Республикаси Туризм ва спорт вазирлиги ҳамда Молия вазирлиги мутахассислари билан биргаликда 2022 йил январь ойидан Олимпия спорт турлари бўйича федерациялар ва ассоциациялар кесимида смета харажатларини “UzASBO” тизими орқали молиялаштириш тартиби ва қоидалари ишлаб чиқилмоқда.
Шу билан бирга, Ўзбекистон Республикаси Молия вазирлиги томонидан жорий йил декабрь ойи давомида Вазирлик ҳузуридаги Ўқув марказида Миллий Олимпия қўмитаси ҳамда Олимпия спорт турлари бўйича федерация ва ассоциацияларнинг 26 нафар Бош бухгалтерлари “Бюджет ташкилотларда бухгалтерия ҳисобини юритиш ва “UzASBO” дастурий мажмуасида ишлаш тартиби” йўналиши бўйича курсда малакасини оширди ва тегишли сертификатларга эга бўлди.

We will take a step towards our goals based on transparency
Together with the specialists of the Ministry of Tourism and sports of the Republic of Uzbekistan and the Ministry of Finance, from January 2022, the procedure and rules for financing the expenditure of estimates by the UzASBO system are being developed at the cross-section of the Olympic sports federations and associations.
At the same time, 26 Chief Accountants of the National Olympiad and Olympic sports federation and associations of the Ministry of Finance of the Republic of Uzbekistan in the training center under the ministry during December of the Republic of Uzbekistan in the direction of "maintaining accounting in budget organizations and "Order of work in the software complex UzASBO" were qualified in the course