Шаффофлик асосида мақсадларимиз сари қадам ташлаймиз
Ўзбекистон Республикаси Туризм ва спорт вазирлиги ҳамда Молия вазирлиги мутахассислари билан биргаликда 2022 йил январь ойидан Олимпия спорт турлари бўйича федерациялар ва ассоциациялар кесимида смета харажатларини “UzASBO” тизими орқали молиялаштириш тартиби ва қоидалари ишлаб чиқилмоқда.
Шу билан бирга, Ўзбекистон Республикаси Молия вазирлиги томонидан жорий йил декабрь ойи давомида Вазирлик ҳузуридаги Ўқув марказида Миллий Олимпия қўмитаси ҳамда Олимпия спорт турлари бўйича федерация ва ассоциацияларнинг 26 нафар Бош бухгалтерлари “Бюджет ташкилотларда бухгалтерия ҳисобини юритиш ва “UzASBO” дастурий мажмуасида ишлаш тартиби” йўналиши бўйича курсда малакасини оширди ва тегишли сертификатларга эга бўлди.

22 Декабря 2021 4546
Совместно со специалистами Министерства туризма и спорта Республики Узбекистан и Министерства финансов с января 2022 года разрабатывается порядок и правила финансирования расходования сметы системой UzASBO на уровне федераций и ассоциаций олимпийских видов спорта.
В то же время 26 Главных бухгалтеров Национальной федерации олимпиад и олимпийских видов спорта и ассоциаций Министерства финансов Республики Узбекистан в учебном центре при министерстве в течение декабря Республики Узбекистан по направлению "Ведение бухгалтерского учета в бюджетных организациях и "Порядок работы в программном комплексе UzASBO" прошли квалификацию по курсу