Тантанали очилиш маросими, Элмурат Тасмурадовнинг хайрлашуви ёхуд спорт курашлари бўйича мамлакат чемпионатининг биринчи кун воқеликлари
Хабар қилганимиздек, бугун “Универсал” спорт мажмуасида спорт курашлари бўйича мамлакат биринчилиги бошланди. Мусобақанинг дастлабки куни бир қатор қизиқарли воқеликларга бой бўлди.
Финал баҳсларидан аввал тантанали очилиш маросими ўтказилди. Унда МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов, Қўмита раисининг ўринбосари, Ўзбекистон спорт курашлари ассоциацияси раиси Салим Абдувалиев ва кенг спорт жамоатчилиги иштирок этишди.
Аҳамиятлиси, тадбир доирасида юнон-рум кураши бўйича Рио-2016 совриндори, 3 карра ЖЧ совриндори, 5 карра Осиё чемпиони Элмурат Тасмурадовнинг катта спорт билан хайрлашув тадбири ўтказилди. Мутасаддилар спортчимизга узоқ йиллик фаолияти учун ташаккур айтиб, унинг келгуси фаолиятида омад тилаб ўтишди.
Шундан сўнг бири биридан қизиқарли финал беллашувларига навбат берилди. Унда Жасур Ортиқбоев, Ислом Баҳромов, Арам Варданян, Жалгасбай Бердимуратов, Мўминжон Абдуллаев каби етакчилар ўз вазн тоифаларида яна бир бор мамлакат чемпионлигини қўлга киритишди. Батафсил:

21 Декабря 2021 5340
Как мы сообщали ранее, сегодня в спорткомплексе «Универсал» стартовало первенство республики по спортивной борьбе. Первый день соревнований был насыщен рядом интересных событий.
Перед финальными поединками состоялась торжественная церемония открытия. В ней приняли участие Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, заместитель председателя Комитета, председатель Ассоциации спортивной борьбы Узбекистана Салим Абдувалиев и широкая спортивная общественность.
В свою очередь, Элмурат Тасмурадов заявил о завершении спортивной карьеры и в рамках мероприятия высокопоставленные лица и специалисты поблагодарили призёра ОИ Рио-2016 по греко-римской борьбе, 3-кратного призёра чемпионата мира, 5-кратного чемпиона Азии за достойный вклад в развитие узбекской борьбы на международной спортивной арене.
Затем состоялись финальные поединки первенства страны. Такие лидеры сборной Узбекистана, как Джасур Ортикбаев, Ислом Бахромов, Арам Варданян, Джалгасбай Бердимуратов, Муминжон Абдуллаев в очередной раз доказали своё превосходство над соперниками и защитили чемпионский титул в своих весовых категориях.