Маълумки, Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси юртимизда Олимпия ҳаракатини ривожлантириш, Олимпизмнинг пок ва эзгу ғояларини илгари суриш, соғлом турмуш тарзи тарғиботини олиб бориш йўлида фаолият олиб боради. Спортчиларимизнинг Осиё ва Олимпия ўйинлари, қитъа ва жаҳон чемпионатларидаги муваффақиятли иштирокини таъминлаш, бу орқали ёшларнинг жисмоний тарбия ва спортга бўлган қизиқишларини янада ошириш Қўмитамиз фаолиятининг бош ғояларидан бири. Бу борада Ўзбекистон МОҚнинг ижтимоий тармоқдаги саҳифалари катта роль ўйнайди.
Ҳукуматимизнинг эътибори билан Қўмитамизнинг telegram (https://t.me/OlympicUz), Instagram (http://instagram.com/Olympic.uz) facebook (http://facebook.com/nocuzbekistan) ижтимоий тармоқларидаги саҳифалари расмий тасдиқ белгисини (верификация) олди. Ушбу ҳаволалар орқали Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитасининг ижтимоий тармоқдаги расмий саҳифаларини кузатиб боришингиз мумкин.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ўзаро ҳамкорлик учун Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси ҳузуридаги Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлигига миннатдорчилик билдириб, келгусида ҳам ушбу ҳамкорликни изчил давом эттиришдан мамнун эканини билдиради.
Қўмитамиз бундан кейин ҳам Президентимиз барпо этаётган Янги Ўзбекистонда соғлом турмуш тарзини тарғиб қилиш йўлида юртбошимизга камарбаста бўлиб, ўз фаолиятини давом эттиради.

20 Декабря 2021 5026
Как известно, Национальный Олимпийский комитет Узбекистана осуществляет деятельность по развитию Олимпийского движения в стране, продвижению чистых и благородных идей олимпизма, пропаганде здорового образа жизни. Обеспечение успешного участия наших спортсменов в Азиатских и Олимпийских играх, континентальных и мировых чемпионатах, дальнейшее повышение интереса молодежи к физической культуре и спорту-одна из главных идей деятельности нашего комитета. Большую роль в этом играют страницы НОК Узбекистана в социальных сетях.
Благодаря вниманию Правительства, страницы в социальных сетях нашего Комитета telegram (https://t.me/OlympicUz), Instagram (http://instagram.com/Olympic.uz) facebook (http://facebook.com/nocuzbekistan) получили официальную верификацию. По этим ссылкам вы можете следить за официальными страницами НОК Узбекистана.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана благодарит Агентство информации и массовых коммуникаций при Администрации Президента Республики Узбекистан за сотрудничество и выражает огромное удовольствие за продолжение совместной плодотворной работы.
Наш Комитет и впредь будет вкладывать свою душу по пропаганде здорового образа жизни на пути развития Нового Узбекистана.