Маълумки, Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси юртимизда Олимпия ҳаракатини ривожлантириш, Олимпизмнинг пок ва эзгу ғояларини илгари суриш, соғлом турмуш тарзи тарғиботини олиб бориш йўлида фаолият олиб боради. Спортчиларимизнинг Осиё ва Олимпия ўйинлари, қитъа ва жаҳон чемпионатларидаги муваффақиятли иштирокини таъминлаш, бу орқали ёшларнинг жисмоний тарбия ва спортга бўлган қизиқишларини янада ошириш Қўмитамиз фаолиятининг бош ғояларидан бири. Бу борада Ўзбекистон МОҚнинг ижтимоий тармоқдаги саҳифалари катта роль ўйнайди.
Ҳукуматимизнинг эътибори билан Қўмитамизнинг telegram (https://t.me/OlympicUz), Instagram (http://instagram.com/Olympic.uz) facebook (http://facebook.com/nocuzbekistan) ижтимоий тармоқларидаги саҳифалари расмий тасдиқ белгисини (верификация) олди. Ушбу ҳаволалар орқали Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитасининг ижтимоий тармоқдаги расмий саҳифаларини кузатиб боришингиз мумкин.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ўзаро ҳамкорлик учун Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси ҳузуридаги Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлигига миннатдорчилик билдириб, келгусида ҳам ушбу ҳамкорликни изчил давом эттиришдан мамнун эканини билдиради.
Қўмитамиз бундан кейин ҳам Президентимиз барпо этаётган Янги Ўзбекистонда соғлом турмуш тарзини тарғиб қилиш йўлида юртбошимизга камарбаста бўлиб, ўз фаолиятини давом эттиради.

20 December 2021 5226
As you know, the National Olympic Committee of Uzbekistan carries out activities for the development of the Olympic movement in the country, the promotion of pure and noble ideas of Olympism, the promotion of a healthy lifestyle. Ensuring the successful participation of our athletes in the Asian and Olympic Games, Continental and World Championships, further increasing the interest of young people in physical culture and sports is one of the main ideas of our committee's activities. An important role in this is played by the pages of the NOC of Uzbekistan in social networks.
Thanks to the attention of the Government, the social media pages of our telegram Committee (https://t.me/OlympicUz), Instagram (http://instagram.com/Olympic.uz) facebook (http://facebook.com/nocuzbekistan ) have received official verification. You can follow the official pages of the NOC of Uzbekistan using these links.
The National Olympic Committee of Uzbekistan thanks the Information and Mass Communications Agency under the Administration of the President of the Republic of Uzbekistan for cooperation and expresses great pleasure for continuing fruitful joint work.
Our Committee will continue to invest its soul in promoting a healthy lifestyle on the path of development of the New Uzbekistan.