МОҚ раҳбари Тошкент вилоятининг икки туманидаги БЎСМлар фаолияти билан танишди
Ҳукуматимизнинг халқимиз орасида соғлом турмуш тарзини янада кенг тарғиб қилиш бўйича берган топшириғига асосан бугун МОҚ раиси Рустам Шоабдураҳмонов Тошкент вилоятининг икки туманида бўлиб, у ерлардаги вазият билан яқиндан танишди.
Ташриф давомида МОҚ раҳбари Юқоричирчиқ ва Паркент туманларида бўлиб, ҳудудлардаги Болалар ва ўсмирлар спорт мактабларида яратилган шароитлар билан танишди. Қайд этиш жоиз, бу орада хапкидо бўйича ўтказилаётган мусобақа орқали мавжуд инфратузилма ва ёшларнинг салоҳиятини кўздан кечириб олиш мумкин эди.
Шундан сўнг Рустам Шоабдураҳмонов МОҚнинг Тошкент вилояти вакили, жойлардаги БЎСМ директорлари билан суҳбатлашиб, туманлардаги спорт мактаблари ҳолати, умумтаълим мактабларида ўқиётган ёшларнинг қанчаси спортга қамраб олингани, уларнинг спорт инвентарлари билан таъминланганлик даражаси, у ерда яратилган шароит ва муаммоларни ўрганди. Шунингдек, МОҚ раҳбари жойлардаги эпидемиологик вазиятга жиддий эътибор қаратиш, қишки мавсумда иситиш тизими билан юзага келиши мумкин бўлган муаммоларни олдини олиш бўйича ўз тавсияларини бериб ўтди.

18 Декабря 2021 4616
В соответствии с поручением Правительства по ещё более широкой пропаганде здорового образа жизни среди населения сегодня председатель НОК Рустам Шаабдурахманов посетил два района Ташкентской области, где ознакомился с ситуацией на местах.
В ходе визита глава НОК побывал в Юкоричирчикском и Паркентском районах, ознакомился с условиями, созданными в Детско-юношеских спортивных школах. Стоит отметить, что благодаря проводимым соревнованиям по хапкидо, можно было увидеть потенциал молодежи.
После этого Рустам Шаабдурахманов побеседовал с представителем НОК Ташкентской области, директорами ДЮСШ на местах, изучил состояние спортивных школ в районах, охват молодежи, обучающейся в общеобразовательных школах, уровень оснащённости их спортивным инвентарем, созданные для них условия и проблемы. Также глава НОК дал свои рекомендации, уделив серьёзное внимание эпидемиологической ситуации на местах, не допуская возможных проблем с отопительной системой в зимнее время года.