МОҚда “Муқаддассан Ватан байроғи” шиори остида байрам тадбири ўтказилди
Бугун Ўзбекистон МОҚда 18 ноябрь Ўзбекистон Республикаси Давлат байроғи қабул қилинган кун муносабати билан “Муқаддассан Ватан байроғи” шиори остида байрам тадбири ўтказилди. Унда МОҚ раиси Рустам Шоабдураҳмонов, Қўмита Бош котиби Ойбек Касимов, Ўзбекистон спорт фахрийлари кенгаши раиси Баҳодир Махситов, шунингдек, МОҚ ва унинг қошидаги Республика спорт тиббиёти илмий-амалий маркази ходимлари иштирок этишди.
Тадбирни Баҳодир Махситов очиб берди ва ватанимиз равнақи, унинг жаҳон ҳамжамиятидаги ўрнини юксалтиришда байроқнинг ўрни ҳақида гапириб ўтди. Шундан сўнг МОҚ матбуот хизмати томонидан бугунги сана муносабати билан таниқли атлетларимиз иштирокида тайёрланган махсус видеоролик қўйиб берилди. Тадбир давомида Қўмита ва тиббиёт маркази ходимлари давлатимиз рамзлари ҳақидаги шеърлари билан даврага янада илиқлик киритдилар.
МОҚ раҳбари якуний сўз ўрнида ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
“Байроғимиз бу ватанимиз, давлатимизнинг тимсоли. Буни спортчиларимиз биринчилардан бўлиб жаҳонга машҳур қилишади. Баралла айтишимиз мумкинки, атлетларимизнинг ғалабалари билан бутун дунё байроғимизни таниб олди. Бунинг орқасида албатта ҳурматли Президентимизнинг спорт ва соғлом турмуш тарзини қўллаб-қувватлаши ва эътибори турибди”, – деди Рустам Шоабдураҳмонов.
Тадбир якунида МОҚ раҳбари барча иштирокчиларга ўз миннатдорчилигини билдириб, ушбу сана муносабати билан ўзининг самимий тилакларини билдириб ўтди.

В НОК прошло праздничное мероприятие под девизом “Священный флаг Родины»
Сегодня, 18 ноября, в НОК Узбекистана состоялось праздничное мероприятие под девизом “Священный флаг Родины”, посвященный дню принятия Государственного флага Республики Узбекистан. В нём приняли участие председатель НОК Рустам Шаабдурахманов, Генеральный секретарь Комитета Ойбек Касимов, председатель Совета ветеранов спорта Узбекистана Баходир Махситов, а также сотрудники НОК и Республиканского научно-практического центра спортивной медицины при Комитете.
Мероприятие открыл Баходир Махситов и рассказал о роли флага в развитии нашей Родины. После этого пресс-службой НОК был продемонстрирован специальный видеоролик, подготовленный в связи с сегодняшней датой. В данном видеоролике участие принимали наши известные спортсмены. В ходе мероприятия сотрудники Комитета и Медицинского центра выступили со стихами о символике нашего государства.
Глава НОК по завершении мероприятия поделился своими мыслями.
“Наш флаг-это символ нашей Родины, нашего государства. Одними из первых кто делает наш флаг всемирно известными — это наши спортсмены. Можно сказать, что благодаря победам наших атлетов наш священный флаг узнал весь мир. За этим, безусловно, стоит поддержка Президента, а также признание спорта и здорового образа жизни, как одной из важнейших задач государства.”,-отметил Рустам Шаабдурахманов.
В завершение мероприятия глава НОК поблагодарил всех участников и выразил свои искренние пожелания по случаю этой даты.