Гандболчи қизларимиз жаҳон чемпионатини ўттизталикда якунлашди
Испанияда гандбол бўйича аёллар ўртасида ўтказилаётган жаҳон чемпионати ўзининг ҳал қилувчи палласига кирди. Унда терма жамоамиз иштирокини якунлади.
29-30 ўринлар ўз эгаларини топиши белгиланган беллашувда қизларимиз парагвайлик рақибаларига майдонга чиқишди. Учрашувнинг биринчи тайми 19:19 ҳисобида якунланган бўлса, иккинчи таймда рақиблар аниқ зарбалар билан мувозанатни ўз томонларига оғдириб кетишди. Якуний ҳисоб – 39:33. Баҳсда рақиб дарвозасини 11 бор ишғол қилган О.Абдуманнонова энг сермаҳсул ўйинчи бўлди.
Шу тариқа, терма жамоамиз ўз тарихида иккинчи бор иштирок этган жаҳон чемпионатини 32 жамоа орасида 30-ўринда якунлади.

16 Декабря 2021 4473
Чемпионат мира по гандболу среди женщин в Испании подходит к своей финишной прямой. Отечественная сборная в данном престижном турнире, где за победу борются сильнейшие дружины планеты, завершила своё участие.
В матче, где места 29-30 должны были найти своих хозяев, наши девушки уступили парагвайским соперницам. Если первый тайм матча закончился с одинаковым счётом 19:19, то во втором отрезке времени оппоненты точными ударами сместили равновесие в свою сторону. Итоговый счёт 39:33. Абдуманнанова, защищающая цвета Национального флага, стала самым продуктивным игроком, поразив ворота соперниц 11раз.
Таким образом, сборная Узбекистана в своей истории во второй раз участвовавшая в чемпионате мира, завершила своё выступление на 30-м месте из 32 команд-участниц.