Каратэчимиз илк бор жаҳон чемпионати финалида
Айни кунларда БААнинг Дубай шаҳрида каратэнинг WKF йўналиши бўйича катталар ўртасида навбатдаги жаҳон чемпионати баҳслари бўлиб ўтмоқда.
Ушбу мусобақада сайёрамизнинг беш қитъасидаги 104 та давлатдан 1000 нафарга яқин спортчи ғолиблик учун татамига чиқмоқда. Жаҳон чемпионатида ватанимиз шарафини Ўктам Бекпўлатов бошчилигидаги 15 нафар каратэчимиз ҳимоя қиляпти.
Бугун эркаклар ўртасида -75 кг вазн тоифасидаги жангларда юртдошимиз Достонбек Отаболаев финалга йўл олди. Фарғоналик спортчимиз ярим финалда америкалик Томас Скоттни 1:0 ҳисобида мағлуб этди ва финал йўлланмасини қўлга киритди. Энди ҳамюртимиз 20 ноябрь куни бўладиган финал жангида Миср вакилига қарши олтин медаль учун жанг қилади.

16 November 2021 4297
For the first time, the final of the karate World Championship will be held with the participation of an Uzbek martial artist
These days, the next CSKA Karate World Championship among adults is taking place in Dubai.
About 1000 athletes from 104 countries of the world come to the tatami to prove their superiority. The honor of our Motherland is defended by 15 karate players at the World Championship. Domestic martial artists were preparing for this important start under the leadership of Uktam Bekbulatov.
Today, in the weight category up to 75 kg among men, our compatriot Dostonbek Otabolaev reached the final. The Fergana athlete defeated the American Thomas Scott with a score of 1-0 in the semifinals and won a ticket to the decisive part of the tournament. Now Dostonbek will compete for the gold medal with the representative of Egypt in the final meeting, which will be held on November 20.