Маълум қилганимиздек, айни кунларда Бангладешда камондан отиш бўйича қитъа чемпионати бўлиб ўтмоқда. Саралаш баҳслари якунига кўра, аралаш жамоавий йўналишда вакилларимиз бронза медали учун курашни давом эттиришади.
Зиёдахон Абдусатторова ҳамда Амирхон Содиқов жуфтлиги Қозоғистон жамоасига қарши муросасиз кечган чорак финал баҳсида қўшимча имкониятларда устунлик қилиб, ярим финалга йўл олди. Бироқ Жанубий Кореяга қарши баҳсда вакилларимизга тажриба етишмади ва улар нариги жуфтликда мағлуб бўлган Ҳиндистон жамоаси билан беллашадиган бўлди.
Афсуски, яккалик ва жамоавий дастурда иштирок этган бошқа вакилларимиз медаллар учун курашни эрта тарк этишди. 19 ноябрь куни бўлиб ўтадиган беллашувда ҳамюртларимизга омад тилаймиз.

16 November 2021 3990
As we reported earlier, the continental Archery Championship is being held in Bangladesh these days. According to the results of the qualification competitions, our compatriots in the mixed team direction will continue to fight for bronze medals.
The pair of Ziedakhon Abdusattarova and Amirkhana Sadykova reached the semifinals in an uncompromising quarterfinal match against the Kazakh team. However, in the match with athletes from South Korea, our athletes were a little unlucky, and they will now face the squad of India, which lost in another pair.
As for our archers, who performed in single and team programs, they could not get out of the qualifying stage. Well, we wish our compatriots, who will defend the colors of the National Flag on November 19, success and a successful performance.