Маълум қилганимиздек, айни кунларда Бангладешда камондан отиш бўйича қитъа чемпионати бўлиб ўтмоқда. Саралаш баҳслари якунига кўра, аралаш жамоавий йўналишда вакилларимиз бронза медали учун курашни давом эттиришади.
Зиёдахон Абдусатторова ҳамда Амирхон Содиқов жуфтлиги Қозоғистон жамоасига қарши муросасиз кечган чорак финал баҳсида қўшимча имкониятларда устунлик қилиб, ярим финалга йўл олди. Бироқ Жанубий Кореяга қарши баҳсда вакилларимизга тажриба етишмади ва улар нариги жуфтликда мағлуб бўлган Ҳиндистон жамоаси билан беллашадиган бўлди.
Афсуски, яккалик ва жамоавий дастурда иштирок этган бошқа вакилларимиз медаллар учун курашни эрта тарк этишди. 19 ноябрь куни бўлиб ўтадиган беллашувда ҳамюртларимизга омад тилаймиз.

Наши лучники в шаге от медали чемпионата Азии
Как мы сообщали ранее, в эти дни в Бангладеш проходит континентальный чемпионат по стрельбе из лука. По итогам квалификационных соревнований наши соотечественники в смешанном командном направлении продолжат борьбу за бронзовые медали.
Пара Зиёдахон Абдусатторовой и Амирхана Садыкова в бескомпромиссном четвертьфинальном матче против казахстанской команды вышла в полуфинал. Однако в матче с атлетами из Южной Кореи нашим спортсменам немного не повезло, и им теперь будут противостоять дружина Индии, которая проиграла в другой паре.
Что касается наших лучников, которые выступали в одиночной и в командной программах, то они не смогли выбраться из отборочного этапа. Ну а нашим соотечественникам, которые будут защищать цвета Национального флага уже 19 ноября, пожелаем успехов и удачного выступления.