Янги мавсумда ўз олдига улкан мақсад қўйган таэквондо WT бўйича Ўзбекистон терма жамоаси йиғин бошлади. Ассоциация базасида бошланган йиғин 30 декабрга қадар давом этади.
Мазкур машғулотларга Ўзбекистон чемпионатида мураббийлар ишончини оқлаган 25 нафар спортчи иштирок этмоқда. Мураббийлар ушбу йиғин орқали спортчиларнинг жисмоний ҳолатини кучайтиришга аҳамият қаратишган. Машғулотлар 7 нафар тренер бошчилигида олиб борилмоқда. Таркибда Олимпия ўйинлари чемпиони Улуғбек Рашитов, шунингдек, Шуҳрат Салаев, Динорахон Мамадибрагимова, Светлана Осипова каби таниқли спортчиларимизни учратиш мумкин.

Сборная Узбекистана по таэквондо WT, поставившая перед собой амбициозную цель в новом сезоне, начала УТС. Подготовка, начавшаяся на базе Ассоциации, продлится до 30 декабря.
В этих тренировках принимают участие 25 спортсменов, которые оправдали доверие тренеров на чемпионате Узбекистана. Наставники позаботились об укреплении физической формы спортсменов благодаря этим сборам. Занятия проводятся под руководством 7 тренеров. В составе можно встретить таких именитых единоборцев, как чемпион Олимпийских игр Улугбек Рашитов, а также Шухрат Салаев, Динарахон Мамадибрагимова, Светлана Осипова.