МОҚ вакиллари “Жисмоний тарбия ва спорт аълочиси” кўкрак нишонлари билан тақдирланишди
Ўзбекистон Республикаси Туризм ва спорт вазирининг буйруғига биноан мамлакатимизда ёш авлоднинг интеллектуал ва маънавий салоҳиятини юксалтириш, жисмоний тарбия ва спортни оммалаштириш, аҳоли, айниқса, ёшлар ўртасида соғлом турмуш тарзини тарғиб қилиш, мамлакатнинг халқаро спорт майдонларида муносиб иштирок этишидаги жонкуярлиги ҳамда кўп йиллик самарали меҳнати ва жамоат ишларидаги фаол иштирокини муносиб тақдирлаш мақсадида бир қатор соҳа мутахассисларига “Жисмоний тарбия ва спорт аълочиси” кўкрак нишони топширилди.
Аҳамиятлиси, улар орасида МОҚ мутасаддилари ҳам бор. Тадбирда МОҚ раиси маслаҳатчиси Алишер Каримов, Қўмита раиси девони раҳбари Мираъзам Мираҳмедов, Халқаро алоқалар департаменти бош мутахассиси Нозим Атакулов “Жисмоний тарбия ва спорт аълочиси” кўкрак нишонларини Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг ўринбосари, Туризм ва спорт вазири Азиз Абдуҳакимовдан қабул қилиб олишди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ҳамкасбларимизни ушбу эътироф билан самимий табриклаб, уларга келгуси фаолиятида ҳам муваффақиятлар тилаб қолади.

13 November 2021 4362
According to the order of the Minister of Tourism and Sports of the Republic of Uzbekistan, a number of specialists in the field of physical culture and sports were particularly noted for their long-term and invaluable work in order to increase the intellectual and spiritual potential of the younger generation in our country, promote a healthy lifestyle among the population, especially representatives of the younger generation, for their worthy performance on the international sports arena.
Among those who have distinguished themselves in their fruitful work , there are also experts , but K. At the event, Adviser to the Chairman of the NOC Alisher Karimov, Chief of Staff of the Chairman of the Committee Miragzam Mirakhmedov, Chief Specialist of the Department of International Relations Nozim Atakulov received badges "Excellent Student of Physical Culture and Sports" from the Deputy Prime Minister of the Republic of Uzbekistan, Minister of Tourism and Sports.
The National Olympic Committee of Uzbekistan sincerely congratulates our colleagues on this recognition and wishes them success in their future activities.