Қитъамизда тенгсиз бўлган ёш дзюдочиларимиз тантанали кутиб олинди
Ливан пойтахти Байрут шаҳри мезбонлигида ўтган дзюдо бўйича ўсмирлар ва ёшлар ўртасидаги Осиё-Океания чемпионатида муваффақиятли иштирок этган терма жамоамиз делегацияси юртимизга қайтиб келди.
Бироз аввал Ислом Каримов номидаги Тошкент халқаро аэропортида музаффар спортчиларимизни тантанали кутиб олиш маросими ташкил этилди. Тадбирда Миллий Олимпия қўмитаси Бош котиби Ойбек Касимов, Мудофаа вазирлиги ва федерация вакиллари, мураббийлар, дзюдочиларнинг ота-оналари ҳозир бўлишди.
Эслатиб ўтамиз, ўсмирларимиз 9 та олтин, 5 та кумуш, 5 та бронза, ёшларимиз эса 7 та олтин, 2 та кумуш, 6 та бронза, жами 34 та медаль билан 17 давлат орасида умумжамоа ҳисобида фахрли биринчи ўринни банд этишди. Тўрт кун давомида Байрутда 16 маротаба Ўзбекистон мадҳияси янгради.

Наших юных дзюдоистов, которым нет равных на континенте, встречают с торжеством
Делегация нашей национальной сборной, успешно принявшая участие в чемпионате Азии и Океании среди подростков и молодежи по дзюдо, проходившем в Бейруте, Ливан, вернулась в нашу страну.
Давным-давно в Ташкентском международном аэропорту имени Ислама Каримова была организована торжественная церемония встречи наших спортсменов-победителей. В мероприятии приняли участие Генеральный секретарь Национального олимпийского комитета Ойбек Касимов, представители Министерства обороны и Федерации, тренеры, родители дзюдоистов.
Напомним, что наши подростки заняли первое место среди 17 стран с 9 золотыми, 5 серебряными, 5 бронзовыми медалями, а наша молодежь - с 7 золотыми, 2 серебряными, 6 бронзовыми, всего 34 медалями. В течение четырех дней в Бейруте звучал государственный гимн Узбекистана 16 маротаба.