Қитъамизда тенгсиз бўлган ёш дзюдочиларимиз тантанали кутиб олинди
Ливан пойтахти Байрут шаҳри мезбонлигида ўтган дзюдо бўйича ўсмирлар ва ёшлар ўртасидаги Осиё-Океания чемпионатида муваффақиятли иштирок этган терма жамоамиз делегацияси юртимизга қайтиб келди.
Бироз аввал Ислом Каримов номидаги Тошкент халқаро аэропортида музаффар спортчиларимизни тантанали кутиб олиш маросими ташкил этилди. Тадбирда Миллий Олимпия қўмитаси Бош котиби Ойбек Касимов, Мудофаа вазирлиги ва федерация вакиллари, мураббийлар, дзюдочиларнинг ота-оналари ҳозир бўлишди.
Эслатиб ўтамиз, ўсмирларимиз 9 та олтин, 5 та кумуш, 5 та бронза, ёшларимиз эса 7 та олтин, 2 та кумуш, 6 та бронза, жами 34 та медаль билан 17 давлат орасида умумжамоа ҳисобида фахрли биринчи ўринни банд этишди. Тўрт кун давомида Байрутда 16 маротаба Ўзбекистон мадҳияси янгради.

7 December 2021 4426
The delegation of our national team, who successfully participated in the Asia-Oceania Championship among adolescents and young people in judo held in Beirut, Lebanon, returned to our country.
A long time ago, at the Tashkent International Airport named after Islam Karimov, a solemn ceremony of welcoming our victorious athletes was organized. The event was attended by Oybek Kasimov, Secretary General of the National Olympic Committee, representatives of the Ministry of Defense and the Federation, coaches, parents of judoists.
Recall that our teenagers occupied the first place among 17 countries with 9 gold, 5 silver, 5 bronze, and our youth with 7 Gold, 2 silver, 6 bronze, total 34 medals. For four days 16 marotaba national anthem of Uzbekistan was played in Beirut.