Айни кунларда Европада 2 спорт тури бўйича жаҳон чемпионатида қизларимиз юртимиз шарафини ҳимоя қилишмоқда. Марҳабо Магдиева стол тенниси бўйича ёшлар ўртасидаги жаҳон чемпионатида иштирок этаётган бўлса, гандболчиларимиз гуруҳ босқичи доирасидаги иккинчи учрашувни ўтказишди.
Португалияда баҳс олиб бораётган Магдиева дастлабки баҳсини италиялик Жамила Лаурентига қарши ўтказди. Тажриба бобида устун бўлган ҳамюртимиз баҳсда 4:0 ҳисобида ғалаба қозонди. Энди у иккинчи даврада россиялик Елизавета Абрамовага қарши беллашади.
Гандболчи қизларимиз иккинчи турда ҳам имкониятни бой беришди. Бу гал уларга амалдаги жаҳон чемпиони Нидерландия термаси рақиблик қилди. Беллашув европаликларнинг 58:17 ҳисобидаги ғалабаси билан якунланди. Ана энди қизларимиз учинчи ўрин учун Пуэрто-Рико жамоасига қарши майдонга тушишади. Регламентга кўра, ҳар бир гуруҳдан 3 жамоа кейинги босқичга йўл олади. Ушбу баҳс эртага бўлиб ўтади.

6 December 2021 4415
We are talking about the world championships: Magdieva started with a victory, our Wanderers will fight for the last ticket View Larger Image
At the moment, our girls are defending the honor of our country at the World Cup in Europe in 2 sports. While the deceased Magdieva was taking part in the World Championship among youth in Table Tennis, our Wanderers held the second meeting within the group stage.
Portuguesealiyada betting Magdieva made his first bet against Italian Jamila Laurent. Our compatriot, who prevailed in the experimental chapter, won in the bet with a score of 4: 0. Now he will compete against Russian Elizaveta Abramova in the second round.
Our Gandbolchi girls also missed the chance in the second round. This time they were competing against the current world champion Netherlands. The competition ended with the victory of the Europeans on the account 58:17. Those are the girls now going to pitch against the Puerto-Rico team for the third place. According to the regulation, 3 teams from each group will go to the next level. This debate will take place tomorrow.