Айни кунларда Европада 2 спорт тури бўйича жаҳон чемпионатида қизларимиз юртимиз шарафини ҳимоя қилишмоқда. Марҳабо Магдиева стол тенниси бўйича ёшлар ўртасидаги жаҳон чемпионатида иштирок этаётган бўлса, гандболчиларимиз гуруҳ босқичи доирасидаги иккинчи учрашувни ўтказишди.
Португалияда баҳс олиб бораётган Магдиева дастлабки баҳсини италиялик Жамила Лаурентига қарши ўтказди. Тажриба бобида устун бўлган ҳамюртимиз баҳсда 4:0 ҳисобида ғалаба қозонди. Энди у иккинчи даврада россиялик Елизавета Абрамовага қарши беллашади.
Гандболчи қизларимиз иккинчи турда ҳам имкониятни бой беришди. Бу гал уларга амалдаги жаҳон чемпиони Нидерландия термаси рақиблик қилди. Беллашув европаликларнинг 58:17 ҳисобидаги ғалабаси билан якунланди. Ана энди қизларимиз учинчи ўрин учун Пуэрто-Рико жамоасига қарши майдонга тушишади. Регламентга кўра, ҳар бир гуруҳдан 3 жамоа кейинги босқичга йўл олади. Ушбу баҳс эртага бўлиб ўтади.

Мы говорим о чемпионате мира: Магдиева стартовала с победы, наши странники будут бороться за последний билет Посмотреть Увеличенное изображение
На данный момент наши девушки защищают честь нашей страны на Чемпионате мира в Европе по 2 видам спорта. Пока погибшая Магдиева принимала участие в чемпионате мира среди молодежи по настольному теннису, наши странники провели вторую встречу в рамках группового этапа.
Португалец Алияда Магдиева сделала свою первую ставку против итальянки Джамилы Лоран. Наш соотечественник, одержавший верх в экспериментальной главе, выиграл в пари со счетом 4:0. Теперь во втором раунде он сразится с россиянкой Елизаветой Абрамовой.
Наши девушки из Гандболчи также упустили свой шанс во втором раунде. На этот раз они соревновались с действующим чемпионом мира Нидерландами. Соревнования завершились победой европейцев со счетом 58:17. Эти девушки сейчас будут бороться против команды Пуэрто-Рико за третье место. Согласно регламенту, 3 команды из каждой группы перейдут на следующий уровень. Эти дебаты состоятся завтра.