Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ана шу спорт иншоотининг қурилишини қўллаб-қувватлаган Туризм ва спорт вазирлиги ҳамда Ўзбекистон гандбол федерациясига, шунингдек, беғараз ёрдам кўрсатган “Ipoteka-bank” акциядорлик тижорат ипотека банкига миннатдорчилик билдиради.
МОҚ раҳбари РОЗКда қурилган янги залга ташриф буюрди
Ҳукуматимизнинг қўллаб-қувватлаши билан Республика Олимпия захиралари коллежи қошида Ўзбекистон гандбол федерациясининг янги биноси ва спорт зали қуриб битказилмоқда. Бугун МОҚ раиси Рустам Шоабдураҳмонов коллежга ташриф буюриб, янги объект қурилиши билан танишди.
Ташриф чоғида Ўзбекистон гандбол федерацияси ва коллеж мутасаддилари МОҚ раҳбарига ҳамроҳлик қилишди. Даставвал Рустам Шоабдураҳмонов қурилиш лойиҳаси билан танишиб чиқди. Шундан сўнг объектни обдон айланиб, унинг фаолияти бўйича мутасаддилар билан суҳбатлашди.
Қайд этиш жоиз, гандболчиларимиз халқаро майдонда юқори натижаларни кўрсатиб келмоқда. Жумладан, аёллар жамоамиз бир неча кундан сўнг Испанияда старт оладиган жаҳон чемпионатида юртимиз шарафини ҳимоя қилишади. Замонавий шароитларга эга ушбу спорт зали турли ёшдаги терма жамоаларимиз учун асосий база вазифасини бажариб беради.
Сўз ўрнида МОҚ раиси бўлажак бино ўзбек спорти, хусусан, гандболи ривожини янги босқичга олиб чиқиш, келгусида жамоавий йўналишда ҳам Олимпия ўйинларига йўлланма олишдек улкан вазифаларни бажариш йўлида хизмат қилишини таъкидлади.

Национальный Олимпийский комитет Узбекистана выражает благодарность Министерству туризма и спорта и Федерации гандбола Узбекистана за поддержку строительства данного спортивного сооружения, а также акционерному коммерческому ипотечному банку «Ипотека-банк» за оказанную безвозмездную помощь.
Визит главы НОК в Республиканский колледж Олимпийского резерва
При поддержке Правительства завершается строительство нового здания и спортивного зала Федерации гандбола Узбекистана при Республиканском колледже Олимпийского резерва. Сегодня председатель НОК Рустам Шаабдурахманов посетил данное учебное заведение и ознакомился со строительством нового объекта.
В ходе визита главу НОК сопровождали представители Федерации гандбола Узбекистана и РКОР. Сначала Рустам Шаабдурахманов ознакомился с проектом строительства. После этого он осмотрел объект и поговорил с должностными лицами о его деятельности.
Стоит отметить, что наши гандболисты показывают высокие результаты на международной арене, достойно защищают цвета Национального флага на самых крупных турнирах мирового масштаба. Уже через несколько дней женская команда будет представлять нашу страну на чемпионате мира в Испании. Этот тренажерный зал с современными удобствами послужит основной базой для сборных команд разных возрастов.
В своем выступлении председатель НОК отметил, что данное здание будет служить для того, чтобы вывести развитие узбекского спорта, в частности гандбола, на новый уровень. А в перспективе, добросовестно пользуясь созданными благоприятными условиями, нужно будет выполнить такие грандиозные задачи, как получение путёвки на Олимпийские игры.