Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ана шу спорт иншоотининг қурилишини қўллаб-қувватлаган Туризм ва спорт вазирлиги ҳамда Ўзбекистон гандбол федерациясига, шунингдек, беғараз ёрдам кўрсатган “Ipoteka-bank” акциядорлик тижорат ипотека банкига миннатдорчилик билдиради.
МОҚ раҳбари РОЗКда қурилган янги залга ташриф буюрди
Ҳукуматимизнинг қўллаб-қувватлаши билан Республика Олимпия захиралари коллежи қошида Ўзбекистон гандбол федерациясининг янги биноси ва спорт зали қуриб битказилмоқда. Бугун МОҚ раиси Рустам Шоабдураҳмонов коллежга ташриф буюриб, янги объект қурилиши билан танишди.
Ташриф чоғида Ўзбекистон гандбол федерацияси ва коллеж мутасаддилари МОҚ раҳбарига ҳамроҳлик қилишди. Даставвал Рустам Шоабдураҳмонов қурилиш лойиҳаси билан танишиб чиқди. Шундан сўнг объектни обдон айланиб, унинг фаолияти бўйича мутасаддилар билан суҳбатлашди.
Қайд этиш жоиз, гандболчиларимиз халқаро майдонда юқори натижаларни кўрсатиб келмоқда. Жумладан, аёллар жамоамиз бир неча кундан сўнг Испанияда старт оладиган жаҳон чемпионатида юртимиз шарафини ҳимоя қилишади. Замонавий шароитларга эга ушбу спорт зали турли ёшдаги терма жамоаларимиз учун асосий база вазифасини бажариб беради.
Сўз ўрнида МОҚ раиси бўлажак бино ўзбек спорти, хусусан, гандболи ривожини янги босқичга олиб чиқиш, келгусида жамоавий йўналишда ҳам Олимпия ўйинларига йўлланма олишдек улкан вазифаларни бажариш йўлида хизмат қилишини таъкидлади.

3 December 2021 4953
With the support of the Government, the construction of a new building and a sports hall of the Handball Federation of Uzbekistan at the Republican College of the Olympic Reserve is being completed. Today, the chairman of the NOC Rustam Shaabdurakhmanov visited this educational institution and got acquainted with the construction of a new facility.
During the visit, the head of the NOC was accompanied by representatives of the Handball Federation of Uzbekistan and RKOR. First, Rustam Shaabdurakhmanov got acquainted with the construction project. After that, he inspected the facility and talked to officials about its activities.
It is worth noting that our handball players show high results in the international arena, adequately defend the colors of the National Flag at the largest tournaments of the world scale. In a few days, the women's team will represent our country at the World Cup in Spain. This gym with modern facilities will serve as the main base for national teams of different ages.
In his speech, the Chairman of the NOC noted that this building will serve to bring the development of Uzbek sports, in particular handball, to a new level. And in the future, using the favorable conditions created in good faith, it will be necessary to fulfill such grandiose tasks as getting a ticket to the Olympic Games.
The National Olympic Committee of Uzbekistan expresses its gratitude to the Ministry of Tourism and Sports and the Handball Federation of Uzbekistan for supporting the construction of this sports facility, as well as to the joint-stock commercial mortgage bank "Mortgage-Bank" for the gratuitous assistance provided.